Вашето лично помещение
Здравейте, имам следният въпрос : разполагам с 2 спални по 12 квадрата, на които таваните са направени с гипсокартон с профили. Така закупих апартамента. Проблемът е, че над гипсокартона няма вата и има големи топлозагуби.
Иска ми се да ги намаля и затова се допитвам до вас как може да стане. Засега се сещам за 2 варианта, но и двата не ме кефят, тъй като таваните са перфектни и не ми се разбутват, калкулатора дава топлозагуба около 1300 вата.
Прикачен файл:
Screenshot_20210723-204328.jpg
Screenshot_20210723-204328.jpg (112.7 KиБ) Видяна 4718 пъти
Разбира се тя е по-малко защото загубите на самата плоча отгоре пък са около 300 вата. Но например сметнах, че ако сложа 2см фибран, ще паднат на 120 вата.
Какво бихте предложили ?
В САЩ например има едни полоуретанови гранули, пробива се отвор 2 сантиметра и със специална машина се изсипват в кухината например 1-2 кубика гранули и това, после отвора се шпаклова и не се вижда нищо. В БГ не съм чувал фирма да го прави това.
Та по-скоро трябва да е нещо "направи си сам".
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Остави тоз калкулатор на мира. И таваните си остави. Въздухът е изолатор. По-топъл/студен няма да стане гранулиран.
Става да налепиш стиропор, но иска шпакловка, пък нали те радва визията сега...
nork - специалист
Да, имаш 2ва варианта:
1ви : Не правиш нищо
2ри : сваляш картона, слагаш вата, нов картон и пак е перфектен тавана.
Всичко останало е за лудо!
Успех! :partyman:
brum - майстор
Колко сантиметра има над окаченият таван? Ако е нареден както си трябва на профили и има едни 5 сантиметра разбутвай и го нареди наново. Профилите ще останат и ще се използват същите. Да не те плаши работата с картона - не е толкова страшна. Особено при наредени профили :) .

Или просто го остави както е и си карай с загубите.

Аз съм с 5см вата под плочата и отгоре 10см стиропор. И ще слагам още 15см отгоре в някакъв момент, че ми се виждат малко. Ама и таваните са едни 100м2, а отгоре има неизолиран покрив....
Има около 15 см над картона. С конструкция е с профили, както съм написал.
Благодаря за коментарите !

Тема "Топлоизолация на таван на спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: