Вашето лично помещение
Здравейте,
Стената на спалнятата ни граничи с коридора на фамилната ни кооперация от 4 етажа.
Малко е неприятно защото когато се кача някой по стъпалата, в коридора има голямо ехо и се чува в спалнята ни.
Искаме да я изолираме от този шум по някакъв начин.
В момента на вътрешната стена(граничеща с коридора на коопеарцията) има залепен гипсокартон.
Имам съмнения, че е залепен директно върху тухлите и няма изолация между ГК и тухлите.
Това може би допълнително усилва шума и ехото идващо от коридора.
Като цяло самата кооперяция е доста шумна откъм ударен шум например или стъпки на съседи.
Също така се чува и как някой ходи до тоалетна..или по-скоро водата.
Искаме и тавана да изолираме.
Може ли някакви съвети относно ГК?
Дали наистина липсата на мазилка или вата усилва значително шума?
Благодаря предварително!
Jacomo - специалист
С гипсокартон и вата не е добра идея. Доста отзиви има, че дори става по-зле. Има си системи за поглъщане на шума, които може да се приложат. По принцип граничните стени се изпълняват с по-широки тухли или двойна стена, за да се избегне този момент, но явно при теб има несъответствие. Вероятно и не е измазана тънката стена зад картона и звукът минава и през фугите на тухлите и през стената.
ZMeyGorianin - майстор
Чувал съм, че кори от яйца вършат работа. Друг е въпросът, как ще ги захванеш и скриеш. Може би, между гипскартона и стената...
Jacomo - специалист
Дългосрочното решение е махане на картона, измазване на стената, нов тънък зид и докато се зида, полагане на вата между двата зида. След това измазване на новия зид.
brum - майстор
Корковата изолация я хвалят, че имала сериозни предимства от към шумоизолация. Та ако това е целта - бих се замисил. И говорим за изолация дето е с дебелина в сантиметри, не онова като "тапети" дето е в милиметри.
stefanjor - специалист
За 3 мин търсене открих тези теми.
Сигурен съм, че има още доста писано по форума, но иска малко усилие да се пусне търсачката...
viewtopic.php?f=49&t=65308
viewtopic.php?f=2&t=58396
viewtopic.php?f=49&t=47405

Тема "Звукоизолация на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: