Вашето лично помещение
Chefo77 - майстор
пон яну 17, 2022 8:47 amkozl написа:
Рапиди в мазилката :shock:
Аве как мое да предлагате такива мърльовски идеи #-o
[-X
Ако е тухлена стената с дюбели за тухла. И в зависимост от дебелината на мазилката може би ще трябват 2, 3 размера по дължина. Там където отвора за дюбела попадне в разтвора замонолитвам малко дървено парче с гипс и в него рапидката.
Ако стената е вълнообразно крива, първо слагам перваза до нея и отбелязвам местата където стената е макс.отдалечена от перваза и там правя захващането на перваза, за да се отъне по вълните на стената и да няма луфтове м-у перваз и стена.
Когато имаш монтирани 10% от моите первази, направени с рапид с едра стъпка в мазилка, тогава ще имаш право да ми коментираш "мърлявата идея", капиш? За 15+ години все още нямам нито един клиент, който да се е обадил, че му е мръднал перваза. Ако ти не знаеш или не можеш да прецениш кога е достатъчно здраво, за да си заложиш името зад такъв монтаж, не е мой проблем.
kozl - майстор
пон яну 17, 2022 2:30 pmChefo77 написа:
пон яну 17, 2022 8:47 amkozl написа:
Рапиди в мазилката :shock:
Аве как мое да предлагате такива мърльовски идеи #-o
[-X
Ако е тухлена стената с дюбели за тухла. И в зависимост от дебелината на мазилката може би ще трябват 2, 3 размера по дължина. Там където отвора за дюбела попадне в разтвора замонолитвам малко дървено парче с гипс и в него рапидката.
Ако стената е вълнообразно крива, първо слагам перваза до нея и отбелязвам местата където стената е макс.отдалечена от перваза и там правя захващането на перваза, за да се отъне по вълните на стената и да няма луфтове м-у перваз и стена.
Когато имаш монтирани 10% от моите первази, направени с рапид с едра стъпка в мазилка, тогава ще имаш право да ми коментираш "мърлявата идея", капиш? За 15+ години все още нямам нито един клиент, който да се е обадил, че му е мръднал перваза. Ако ти не знаеш или не можеш да прецениш кога е достатъчно здраво, за да си заложиш името зад такъв монтаж, не е мой проблем.
Tези твои доводи няма да ми променят мнението. Ти си ги монтирай така, щом има кой да ги приема. Все пак в новите сгради с гипсова мазилка все ще хване нещо рапидата. Но в стари сгради с хоросан, дето кат духнеш, хоросана се рони, рапида да навиеш #-o
sian - специалист
Пробвам съм рапиди в мазилката. Ако е дебела става но удари ли в тухла бута мазилката. Затова когато е тухла дупча с обикновена ударна дрелка Ф 3-4мм видия през перваза и в стената. Набивам в отвора клечки за зъби или шишчета и с рапиди за гипскартон. С перфоратор много разбива. Мислех да пробвам с пневматичен такер, някой пробвал ли е.
Lutchezar - майстор
За плътната стара тухла ползвам свердла
за стъкло. С вода за охлаждане. Стават перфектни цилиндрични дупки.
iliya_i - майстор
пон яну 17, 2022 8:47 amkozl написа:
Рапиди в мазилката :shock:
Аве как мое да предлагате такива мърльовски идеи #-o
Това опитвал ли си го или само предполагаш?
Ако мазилката не е компрометирана (подкожушена), а е залепнала за тухлата.
Рапидките чудесно се завиват в тухла.
Chefo77 - майстор
пон яну 17, 2022 3:02 pmkozl написа:
пон яну 17, 2022 2:30 pmChefo77 написа:
пон яну 17, 2022 8:47 amkozl написа:
Рапиди в мазилката :shock:
Аве как мое да предлагате такива мърльовски идеи #-o
[-X
Ако е тухлена стената с дюбели за тухла. И в зависимост от дебелината на мазилката може би ще трябват 2, 3 размера по дължина. Там където отвора за дюбела попадне в разтвора замонолитвам малко дървено парче с гипс и в него рапидката.
Ако стената е вълнообразно крива, първо слагам перваза до нея и отбелязвам местата където стената е макс.отдалечена от перваза и там правя захващането на перваза, за да се отъне по вълните на стената и да няма луфтове м-у перваз и стена.
Когато имаш монтирани 10% от моите первази, направени с рапид с едра стъпка в мазилка, тогава ще имаш право да ми коментираш "мърлявата идея", капиш? За 15+ години все още нямам нито един клиент, който да се е обадил, че му е мръднал перваза. Ако ти не знаеш или не можеш да прецениш кога е достатъчно здраво, за да си заложиш името зад такъв монтаж, не е мой проблем.
Tези твои доводи няма да ми променят мнението. Ти си ги монтирай така, щом има кой да ги приема. Все пак в новите сгради с гипсова мазилка все ще хване нещо рапидата. Но в стари сгради с хоросан, дето кат духнеш, хоросана се рони, рапида да навиеш #-o
Както намекнах, много си ми далеч от опита, за да можеш да имаш правилно мнение по въпроси, за които нямаш никаква идея. Държи ли достатъчно здраво, значи е ОК. Без значение дали е хоросанова мазилка, гипсова такава, картон или тухла единична от "мазните" (с канала). Накъртвам, че говоря за рапид с едра стъпка - нищо общо с тези със ситна.
radius - майстор
пон яну 17, 2022 7:44 pmiliya_i написа:
Рапидките чудесно се завиват в тухла.
Ще ме накараш утре да пробвам на винербергера, ама знам какво ще стане още преди да съм излязъл. Не мога да оставя такива категорични мнения витаят без проверка. Ще пробвам с няколко вида рапиди - за картон, за гипсфазер и едни едростъпкови и много стоманени.
А за нещо, завито в гипсова мазилка ще замълча просто, нонсенс, тя мазилката себе си едвам държи, една мекичка като сирене ( баумит бля бля).
Chefo77 - майстор
Разбира се, че няма да хване във Вийнербергера.
iliya_i - майстор
пон яну 17, 2022 8:11 pmradius написа:
пон яну 17, 2022 7:44 pmiliya_i написа:
Рапидките чудесно се завиват в тухла.
Ще ме накараш утре да пробвам на винербергера, ама знам какво ще стане още преди да съм излязъл. Не мога да оставя такива категорични мнения витаят без проверка. Ще пробвам с няколко вида рапиди - за картон, за гипсфазер и едни едростъпкови и много стоманени.
А за нещо, завито в гипсова мазилка ще замълча просто, нонсенс, тя мазилката себе си едвам държи, една мекичка като сирене ( баумит бля бля).
Изображение
Аз казвам за нормални български керамични тухли - единички или четворки. За тези модерните не им знам твърдостта и пълнителите в материала. За бетон не стават.
nikolov333 - майстор
Моите са фиксирани с рапидки в Итонг и копчета в гипса/мазилката и си държат..

Прикачен файл

IMG_20220118_030214.jpg

Прикачен файл

IMG_20220118_030559.jpg

Тема "Фуга между стената и мокета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: