Вашето лично помещение
brpraziel - специалист
Здравейте,

Започнах проект по вграден гардероб на спланята. Скелето е що годе готово следват равтове и чекмеджета и ....врати.

Искам да сложа плъзгащи врати от горе до доло(ще са пред тази рамка).
Прикачен файл:
275050589_1879208508955414_7998441591912412394_n.jpg
275050589_1879208508955414_7998441591912412394_n.jpg (38.66 KиБ) Видяна 8551 пъти
Никъде на намирам малко повече информация за как да ги конструирам и се надявах някой да вкара малко светлина. Това което виждам по магазините е рамка от алуминиев профил и фазер. В Роси(София) намирам мехазнизми за плъзгащи врати.

Ако някои е правил моле да даде съвет от къде могат да се закупят материалите за изработка и кой е най добрия подход.

Мерси
yanko78 - специалист
От богатия ми опит с гардероби, бих те посъветвал, да сложиш врати на панти, много по удобни са. На плъзгане, трябва да са две тежки крила, като винаги едното припокрива 1/2 от светлия отвор на врата и ако се ползва интензивно, винаги единият човек, трябва да изчаква другия. Отделно, с крилата врата, се оперира доста по лесно от колкото с плъзгаща.
Vlad76 - специалист
вт мар 08, 2022 11:49 ambrpraziel написа:
Здравейте,

Започнах проект по вграден гардероб на спланята. Скелето е що годе готово следват равтове и чекмеджета и ....врати.

Искам да сложа плъзгащи врати от горе до доло(ще са пред тази рамка).
275050589_1879208508955414_7998441591912412394_n.jpg
Никъде на намирам малко повече информация за как да ги конструирам и се надявах някой да вкара малко светлина. Това което виждам по магазините е рамка от алуминиев профил и фазер. В Роси(София) намирам мехазнизми за плъзгащи врати.

Ако някои е правил моле да даде съвет от къде могат да се закупят материалите за изработка и кой е най добрия подход.

Мерси
Пъво е трябвало да избереш механизма за плъзгащата система, след което да направиш(проектираш) конструкцията (скелето както си писал).
Разходи се до някоя фирма за мебелни материали и обков(примерно фирмата която визираш) имат мостри и ще видиш нагледно как се монтират различните механизми.
Искаш от продавачконсултанта да ти покаже всичко необходимо за плъзгащи врати за гардероб (кант дръжка, завършващ профил, съединяващ профил и т. н). И действаш
:partyman:
Lutchezar - майстор
Преди няколко години се оказа че 2 двойни гардероба с огледала от ИКЕА влизат перфектно в
подобна ниша в панелка и струваха 1/3
от стойността на огледалото.
Прикачен файл:
Screenshot_20220308_214854_com.android.gallery3d.jpg
Не знам защо си мисля че искаш огледала на плъзгащите врати...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 08, 2022 9:52 pmLutchezar написа:
...
Не знам защо си мисля че искаш огледала на плъзгащите врати...
:-D мръстник :lol:
brpraziel - специалист
Гледах и от ИКЕЯ но много щяха да стърчат тъй като нишата е 30см някъде а стандарта мисля че беше 40см а и като цяло поръчката беше схема тъй като нямаха наличности.

Като гледам май ще се върна към стандартни вратички. Благодаря за отговорите и ако имате препоръка от къде могат да ми изработят/нарежат вратички ще са от полза (в София).

Поздрави

Тема "Въпрос за плъзгащи врати на гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: