Вашето лично помещение
Здравейте, имам следния проблем. Започнах ремонт на спалня, да уточня че тази стая преди беше кухня. Стените ги направих с гипсокартон и вата, както и тавана. Оставих само едната стена на профили, защото за нея съм предвидил 3д мдф ламперия и започнах пода. Него реших да го направя с дървена скара, осб плоскости и ламинат (реших по този начин, защото съм на 1-ви етаж в панелен блок) И тук дойде проблема, докато си правех пода забелязах едно голямо петно (около 50-60см) мухъл, бяла като скреж на стената която оставих на профили (добре че не я затворих и нея с картон, че нямаше и да разбера скоро) Зад въпросната стена е банята, която не е ремонтирана в близките години и това ме кара да си мисля че проблема идва от там. Преди да започна ремонта там нямаше изобщо мухъл, петното изби много бързо, та въпроса ми е има ли някакво решение на проблема или трябва да се стягам за нова баня. Благодаря!
шоп - майстор
Може ли докато си монтирал профилите с някой отвор за дюбел да си пробил тръба?
съб ное 05, 2022 11:06 amшоп написа:
Може ли докато си монтирал профилите с някой отвор за дюбел да си пробил тръба?
Мина ми и това през ум, но там където е петното в банята се пада края на стената долу във ваната а там тръби няма със сигурност, възможно ли е да съм ударил тръба на метър два и да е избило там, иначе около дюбелите където е възможно да минават тръби е сухо. А там където е петното влагата е избила точно където е дюбела
шоп - майстор
Всичко е възможно. Глупава вода няма. Тя е като тока. Търси си пътя с най-малко съпротивление. Може да има някоя пукнатина, цепка и да се стича.
Не е казано, че точно зад мухала е теча.
съб ное 05, 2022 12:44 pmшоп написа:
Всичко е възможно. Глупава вода няма. Тя е като тока. Търси си пътя с най-малко съпротивление. Може да има някоя пукнатина, цепка и да се стича.
Не е казано, че точно зад мухала е теча.
Благодаря за отговора, мисля че ще е най добре да започвам банята преди да продължавам със спалнята ( и без това и тя е за ремонт, ако не сега щеше да е догодина) И в такъв случай ако плочките в банята са здраво залепени, добро решение ли да ги къртя само дето са тръбите за да ги сменя всичките и да лепя новите отгоре или да бутам всичко
Lutchezar - майстор
Коя година е панелката, кога са слагани плочките, правен ли е съвременен ремонт на банята с хидроизолиране?
Предполагам че всичко е старо ако подозираш че си ударил метална тръба.
Банята тип клетка ли е или е от отделни панели?
съб ное 05, 2022 1:13 pmLutchezar написа:
Коя година е панелката, кога са слагани плочките, правен ли е съвременен ремонт на банята с хидроизолиране?
Предполагам че всичко е старо ако подозираш че си ударил метална тръба.
Банята тип клетка ли е или е от отделни панели?
Банята е изграждана 90-те и е тухла, понеже е отделяна от тоалетната, иначе блока е панелен. Хидроизолазия.... надали, незнам какво са правили тогава
Svezar - специалист
Че тия профили с 10 см. винтове ли са хващани, че да стигне до тръба !? А и не виждам как ще пробиеш тръба на едно място, пък тя няма да избие през този дюбел, ами през друг, примерно на метър и как няма да рукне вода още в момента на пробиването !
kozl - майстор
съб ное 05, 2022 12:22 pmdanielIvanov28 написа:
съб ное 05, 2022 11:06 amшоп написа:
Може ли докато си монтирал профилите с някой отвор за дюбел да си пробил тръба?
Мина ми и това през ум, но там където е петното в банята се пада края на стената долу във ваната а там тръби няма със сигурност, възможно ли е да съм ударил тръба на метър два и да е избило там, иначе около дюбелите където е възможно да минават тръби е сухо. А там където е петното влагата е избила точно където е дюбела
Зад ваната има ли облицовка с плочки? Ако подлизва покрай стената и м-у стената и ваната тази вода къде ще отиде?
Отделно ако ваната е затворена с плочки към сифона и има теч от връзката на ваната към канала тази вода ще се трупа под ваната и оттам :?

Тема "Проблем при ремонт на спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: