Вашето лично помещение
Славов
Здравейте всички.
Поздрави за полезния сайт и форум. Пожелавам ви да се развивате и да ставате все по - потребни на юзерите :-D

Сега, по темата.
Нанесох се под наем в едно таванско помещение. Голяма стая, а издадена напред стена маркира пространството на 2 по малки обема.
Засега смятам да оставя едната половина във вида, в който я намерих.
Другата, която ще "облагородявам" има следния проблем.

Множество килери, в които се влиза през вградени в стената врати.
Представете си вграден шкаф, от стената напред се издават само вратите. (издават се 3-4 см. напред).

Тия килери са учудващо големи помещения, които се разпрострират из целия релеф на покрива на сградата. Оттам лъха на студ, мизерия и се носи неприятна миризма на мухъл. Пълни са с всякви боклуци, изчистването им е възможно ако се заеме фирма за почистване и работи денонощно една седмица.

Та аз, чудейки се кво да правя, реших че най - ефективно, лесно, евтино и достъпно ще е, ако "зазидам" тези килери барабар с вградените врати.


Стигайки до тази идея почнах да се чудя с какъв материал и на какъв принцип бих могъл да го направя. Хем трябва да е евтино (под наем съм, собственика не е навит да плаща), хем трябва да е бързо, хем трябва да е ефективно. Сложна задачка. :?

Първо ми хрумна за гипсфазер, после итонг и т.н.
Основният проблем е, че вратите стърчат малко навън от стената, да не говорим че самите стени са с неправилни форми. (Тоест помещението не е куб, кутийка, стените се скосяват надолу на места).

Не съм сигурен, че обяснявам кой знае колко читаво, което се дължи на факта, че съм гол и бос на тема ремонти, подобрения, масторийки.


И така, накрая стигнах до извода, че тези декоративни камъни
са решението за мен.

Питането ми е как да ги "инсталирам"
:-D
Трябва ми материал, който да се справя с неправилни форми.
Изобщо искам да помоля майсторите тук за съвет кво да правя.
Прилагам и скица, която спретнах преди малко.
Мащабите са неверни, правена е на око за 5 мин, колкото да визуализира помещението.

Описал съм с надписи кое къде е и защо е ....надявам се да свърши работа.

Благодаря предварително и приятен ден на всички.

СХЕМАТА:
Изображение

Тема "ОБЛИЦОВАНЕ НА СТЕНИ С ДЕКОРАТИВНИ КАМЪНИ (питане)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: