• 1
  • 2
Вашето лично помещение
velsi - Почетен майстор
Обикновено строителните фирми гледат да минат колкото се може по-тънко. Един от начините е спестяването на двуплоскостното отваряне, какар разликата да е около 20 лева.

Тази цена от 80 лв с монтаж е вече приемлива.
fichtenweg - специалист
...да за цената не мога да се оплача наистина си е приемлива, ясно е че си спестяват - то нашия строител доста си спестява по този начин защото общия брой на апартаментите в комплекса е доста голям, НО въпросът е защо строителните фирми не дават информация преди да бъдат поставени дограмите, за да можем ние да си доплатим само за механизмите и да не се налага да плащаме вторичен монтаж
velsi - Почетен майстор
Е, това вече не мога да ти кажа. В България има прекалено много такива "защо"....
XpacTa - специалист
Ми може да има много варианти - примерно защото никой нормален човек не си купува едноосно отваряне и като дадат голяма поръчка за такова им го дават още по-евтино, или просто не им се занимава да помнят "ся на тоа па к'ъв трябваше да му го турим" и т.н.
fichtenweg - специалист
еми в такъв случай сметките са още по-прости, строителната фирма си калкулира двуплоскостни механизми на всички врати и прозорци, включва ги в общата цена на имота, получава си отстъпката от фирмата за дограма (защото дори и да не поръчва обикновени механизми, поръчката е толкова голяма че отстъпка не може да няма!!!) и всички са щастливи

наистина не намирам логика защо това не става така

....то е ясно че хората като видят какви механизми са им сложили ще гледат да си ги оправят, все пак ще живеят там, строителя не го интересува особено, но най-заинтересована си остава фирмата за дограма, която не само ще продаде двуплосткостни механизми на дребно без отстъпки, но и ще вземе допълнително и за труд (новодомците са диво племе, което надали ще се сети да се организира да ангажира една фирма с поставянето навсякъде на желаните механизми, така че да се спазари цена с отстъпка за бройка и отстъпка за обема на работата по монтажа)...мда работа за фирми за дограма в перспектива бол :-D , ако както в нашия случай се касае за комплекс с много на брой апартаменти
Здравйте,
Някой може ли да ми каже от каде може да се закупят панти G-U мисля че това е каталожният номер 9-37725-R

Благодаря предварително :))
gss - специалист
А на мен ми трябва комплекти за прозорците и вратите на GU за да си ги сменя с двуосно отваряне, че строителия е икономисал... Някъде магазинче в София да има идеално.
Видях че темата е доста отдавна, но имам същият проблем, става въпрос за Варна......някой ако е сменял да сподели фирма и цена.....благодаря предварително!!!
  • 1
  • 2

Тема "смяна на обикновен обков с двуплоскостен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: