• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
gunoff - специалист
Във форума се споменава за силиконов гел за мажене на снадките на ламината - струва ли си труда ?
EDI - майстор
Според мен е задължителен, но май в България почти винаги го спестяват.Моя ламинат в кухнята е правен преди 5 години и въпреки, че е КЛИК, сложиха гел.Дори на опаковката на ламината монтажа беше показан с гел.
Dansaver - специалист
Аз пък пробвам с обикновен фазер 18мм., че по евтино от осв-то - става доста стабилно ще взема да го лакирам и да спестя от ламинат :-D :-D :-D
Фенола е в плоскостите, а не се лепи с него, това има впредвид jekasus т.е. неприятно /то с тая химия навсякъде кое ли е приятно.../
Тоя гел за ламинати какви пари е?
gunoff - специалист
Малко е относително - мисля, че лепилата на всички плоскости - ОСБ, ПДЧ,шперплат са фенол-формалдехидни...
Едните стават за външна, а другите за вътрешна употреба. Шперплата от който бяха направени ученическите столове с какво ли лепило са правени :?
begemot1 - специалист
вземи си турско лепило за паркет еднокоплонентно.25кг за 50 лв
става бетон здраво .не мирише. горе долу с500 здравина.съхне за 4 часа.мисля че пише на него POLISAN.това с фибрана го ЗАБРАВЕТЕ , не го слагайте на пода!!
gunoff - специалист
begemot1 написа:
това с фибрана го ЗАБРАВЕТЕ , не го слагайте на пода!!
Защо ?!

Разгледах системите на кнауф за повдигнат под, но най-малката им стойка е 23 мм - ще ми дойде високо с последващата необходима дебелина на плочите. Ако ги сложа на гъсто пък трудно ще положа вата отдолу, да не говорим, че няма да изтрезнея от почерпката, която хлебарки, гниди и всякакви други гадини ще устроят в моя чест !
Знае ли някой по-нисички стойки за повдигнат под и евентуално цена на стойката ( металното краче ) ?

Мисля и за вариант с дървени греди, но там има много неизвестни - качество на материала, начин на захващане за пода, както и нивелирането с укрепването на гредите - фибрана смятах директно върху балатума да го редя. Освен това трябва да използвам летви с дебелина 30 мм - кекаво ми се струва, освен ако не са по-широки или по-тесни, но по на гъсто.
Методи - специалист
gunoff,
От няколко години мисля как да нивелирам пода с фибран, после ОСБ, 2 слоя по 9 мм и отгоре паркет. Денивелацията на някои места е около 3-4 см на 2 линенйни метра.
Идеята ми е да пусна майки от прифили за гипсокартон през 60 см. и между тях да наредя фибрана. С мастар на който е залепена шкурка да шлайфам фибрана така, че да излезе на едно ниво с майките. Махам майките, пълня с фибран или пяна, шлайфам и мятам отгоре ОСБ-то.
Леонардо може да ми се смее, но понеже помещението е в средата на къщата, помещението е едно с кухнята, а искам само него да направя сега, затова се спрях на този вариант.
  • 1
  • 2

Тема "Идея за повдигане на под ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: