• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
gunoff - специалист
Здравейте,
Ами на въпроса - имам прекрасна щерка на 1г., която вече се мъчи да ходи ( е, все още с наша помощ ), а покрай прохождането се учи и да се изправя и съответно пада. Едно от местата у нас е вратата между всекидневната и детската стая - там денивелацията е 5.7 см, като във всекидневната е плочка в/у плочка теракот, а в спалнята балатум. Преди година, когато завършвахме ремонта вече нямаше време за ремонт...Сега с бебето е немислимо да се вдига прахоляк и други такива. Обаче проблемът остава, още повече, че бубата два пъти падна на ръба - за късмет от по-високата страна !
Идеята ми е да сложа 30 мм фибран последван от 18 мм ОСБ-3 и за завършващ пласт 2 мм подложка и 7 мм ламинат ( днес го закупих...).
В стаята има двукрилен гардероб, кошара и разтегателен диван, а на всичкото отгоре пода не е равен. Ще стане ли мойта рбота, поне да не се счупи/размести/раздели ламината ?
Ако някой има други идеи, които са далеч от направата на замазка моля да сподели !
jekasus - майстор
ОСБ на два слоя по 9 мм, правиш като при сухите подове на Кнауф, ще ги залепиш с ц-200. Колко е крив пода ,ако не е много ще обереш кривините с лепилото за фибрана.
gunoff - специалист
Благодаря за отговора !
Мисля, че два слоя по 9 мм ОСБ са по-еластични отколкото 1 слой 18 мм, а xps-а няма да го лепя - просто ще го наредя плътно. Ще кръстосам ОСБ-то, а после ще кръстосам и ламината - 2 милиметровата подложка я имам останала от къщата на село.
jekasus - майстор
ц-200 щото лепи идеално дърво и да навиеш рапиди по краища на ОСБ, ще стане по-стабилно.
torbalan - Дървен философ
аз го правя това в момента върху гредоред, но вместо ОСБ слагам кофражен шперплат - по-здраво ми изглежда...

в една стая вече го наредих - много съм доволен от резултата...

имай предвид само, че неравности с фибрана трудно се оправят...

там, където имах стърчащи дъски - дълбах с теслата, но хич не е приятно занимание :-)
gunoff - специалист
Извинявай jekasus, сега прочетох за лепилото - възможен е варианта.
А каква е цената на кофражния шперплат и съответно дебелината му ?
jekasus - майстор
Цената на коф. шперплат е около 700 лева на м3 ,дебелина е 21 мм ,обаче с фенолово лепило ,което е не добре за вкъщи. За ОСБ не знам какво лепило ползват.
torbalan - Дървен философ
Не лепя нищо... с винтове за дърво го хващам за гредите отдолу през фибрана...
шперплата е 21 мм
купих го от Нитера Плевен
дадоха ми го на цената на 18мм ОСБ...
Master_Kenobi - V.I.P.
gunoff написа:
Мисля, че два слоя по 9 мм ОСБ са по-еластични отколкото 1 слой 18 мм...
Не е така. Два слепени слоя (от какъвто и да е материал) са по устойчиви от един хомогенен слой със същата дебелина.
Извинявам се за офтопика. :)
velsi - Почетен майстор
jekasus написа:
...За ОСБ не знам какво лепило ползват.
Като стана дума за лепилото се сетих да предупредя, че ОСБ плоскостите миришат много особено и неприятно. Правих такъв под преди две години и минаха няколко месеца докато миризмата изчезне напълно. Не знам дали това, което се отделя влияе по някакъв начин, но го имайте предвид.
  • 1
  • 2

Тема "Идея за повдигане на под ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: