Много интересна и все по-често дискутирана тема.
ico_3 - специалист
Здравейте ще редя ламинта в хола си,но прозореца е перпендикулярно на вратата.Някой би ли дал съвет как да редя,перпендикулярно на вратата или на прозореца.
zmeios - специалист
Абсолютно на прозореца.

През вратата ти грее ли слънце? :x :shock: :-D :-D :-D
housedoktor - майстор
На прозореца ,оттам ти влиза светлина.Това правило се нарушава само ако редиш върху дюшеме.Тогава се работи напреко на дъските ,независимо от разположението спрямо прозореца
ico_3 - специалист
Не,през вратата не грее слънце ама щото дъската ще доиде успоредно на вратата това проблем ли е.
neillmakoli - специалист
Мисля че е редно да тръгнеш с цяла дъска от вратата, тоест да ти е перпендикулярно на прозореца.
ico_3 - специалист
Имам още един въпрос!Подът ми има малки неравности леки издатини и вдлъбнатини!Ако сложа подложка дали ще има ефект или да си сложа вата.Неравностите са в порядъка на 3 до 5 мм.
bullet - специалист
Можеш да използваш подложка за ламинат на руло или на платна между 3 и 5 мм. Аз съм редил така ламинат при неравна подова замазка и се получи стабилно.
begemot1 - специалист
Не се лъжете с дебела подложка в помецения с неравен под и тежки мебели .
Защо ?
Хол 20 м2 ,,адреса с неравна замазка,слагаме фибран ,редим ламинат - всичко точно.
На другия ден ,клиента звъни "Ела да видиш ?!"
Отивам и..... ! пиано срещу него секция с телевизор -и книги като от университетска библиотека, а ламината по средата във въздуха :shock:


Замазка му е майката !
Всяко нещо има Алтернативна Цена - Лоша основа и резултатът е кратък експлоатационен период на ламината.
nasco2 - специалист
Според мен перпендикулярно на вратата, нв гледаи слънцето по дължъна е по износоустоичив. Относно подложката колегата е прав не повече от 3мм.

Тема "Съвет за редене на ламинат." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: