Много интересна и все по-често дискутирана тема.
service_chocho - специалист
Здравейте !!!

Имам въпрос за подготовка преди полагане на ламиниран паркет в апартамент.

В коридора и спалнята има направена замазка и са на едно ниво, като сложа двуметров мастар е на вдлъбнатини или височини в рамките на 2-3 мм. /на око/.
В детската и хола е естествен 50 годишен паркет, залепен със смола върху плаваща плоча.
Проблема е в това, че като сложа двуметров мастар, естествения паркета е на вълни, някъде е вдлъбнато някъде изпъкнало до максимум 10 мм./на око/
Измерването на око защото не знам как да го направя, мо може да се счита за вярно.
Прецаквам естествения паркет понеже объркаха нивото в коридора и е по-високо от детска и хол, естествения е леко като позагнил на места и цикленето не ми допада като краен резултат.
Детската е с размер 3.5х3.5 м., с около 5 мм под нивото на коридора.Планирам да изравня нивата на детска и коридор с по-дебела подложка или xps.
Хола е с размер 3.5х6.3 м., с около 10 мм под нивото на коридора.Планирам да изравня нивата на хола и коридор с по-дебела подложка или xps.
Въпроса.
Как да направя някакво замерване на кривотията по пода за да съм сигурен колко е ?
Трябва ли да се направи нещо допълнително по настилките за монтаж на ламиниран паркет, и какво ?

Прилагам и схема на жилището.
Прикачен файл:
Flat_sheme (Small).jpg
Flat_sheme (Small).jpg (24.41 KиБ) Видяна 3121 пъти
Предварително благодаря !
Lisko - майстор
Изравняването НЕ се прави с по-дебела подложка, а със саморазливаща замазка. Дебелата подложка води до чупене на ламината. Не искаш като стъпиш да се огъва.
service_chocho - специалист
вт юли 02, 2019 10:02 amLisko написа:
Изравняването НЕ се прави с по-дебела подложка, а със саморазливаща замазка. Дебелата подложка води до чупене на ламината. Не искаш като стъпиш да се огъва.
Смисъл върху паркета да се направи саморазливна-самонивелираща се замазка ?
шоп - майстор
вт юли 02, 2019 9:26 amservice_chocho написа:

В детската и хола е естествен 50 годишен паркет, залепен със смола върху плаваща плоча.
Проблема е в това, че като сложа двуметров мастар, естествения паркета е на вълни, някъде е вдлъбнато някъде изпъкнало до максимум 10 мм./на око/
:shock: :shock: :shock: Леле...10мм. То направо да се спънеш. Този паркет да не е наводняван?
вт юли 02, 2019 9:26 amservice_chocho написа:
Измерването на око защото не знам как да го направя, мо може да се счита за вярно.
Купете си една ролетка за 3 лв.
Така или иначе ще Ви трябва за да монтирате паркета.
Иначе замерването става и с дървен метър, шублер, ученическа линиийка, триъгълник, шивашки метър и т.н.
Имате двуметров мастар, а ролетка, не :?
Все си мисля че във всеки дом има уред за измерване с точност +- 1мм.
ky-kyy - майстор
От стари хора Българи зная- Четири *уя, правят един метър. Ама едно време, имаше *уеве, а ся -детски чурки.....
шоп - майстор
вт юли 02, 2019 2:25 pmky-kyy написа:
От стари хора Българи зная- Четири *уя, правят един метър. Ама едно време, имаше *уеве, а ся -детски чурки.....
Ааа...не знам. Нямам опит, какво е било преди и какво е сега. Може други хора, които ги "мерят преди и сега" да имат мнение, но не мисля, че това е розовия форум:-)
service_chocho - специалист
Имам ролетка, метър и лазер, просто като сложа мастара да легне в една равнина, в края му или в средата на места е няколко милиметра, които не мога с точност да измеря ама на места става една яма 10мм или в средата или в края на мастара.
Ако се направи върху естествения паркет саморазливна-самонивелираща замазка той няма ли да се надуе, ще залепне ли за него ? /ако правилно съм разбрал колегата/
Паркета не е наводняван, проста такава е плаващата плоча и на места изглежда смолата с, която лепен е по дебела.
Стандарти от преди 50-60 години.
шоп - майстор
Мери се най-голямата светла част. Демек имате 10мм светло при 2 метра мастар
Това е трагедия.
Ако си мислите, че със саморазливна замазка ще си решите проблема се лъжете.
Къртете паркет и всичко не устойчиво до здрава основа и подхванете ремонта както му е реда за да се радвате до живот.
Обезпрашаване, грунд, фибри, армировка, пластификатор, вибриране, пердашене и т.н.
Димитър Димов - специалист
вт юли 02, 2019 4:40 pmшоп написа:
Мери се най-голямата светла част. Демек имате 10мм светло при 2 метра мастар
Това е трагедия.
Ако си мислите, че със саморазливна замазка ще си решите проблема се лъжете.
Къртете паркет и всичко не устойчиво до здрава основа и подхванете ремонта както му е реда за да се радвате до живот.
Обезпрашаване, грунд, фибри, армировка, пластификатор, вибриране, пердашене и т.н.
Дай му на човека адреса на фирмата която ти е правила замазката,за да не случи на някой пиклив черничък майстор,та и той да пита защо има жълти локвички по пода.
шоп - майстор
Ще му я дам, защото съм доволен.
Работят с дизеов пуцмастер и маркучи 50 метра.

Друг е въпроса, дали фирмата ще се наеме ако обекта е малък и съвсем друг е въпроса дали цена над 15лвм2 за труд ще устроят възложителя

Тема "Въпрос по подготовка на под за полагане на ламинат." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: