Много интересна и все по-често дискутирана тема.
rosenn - напреднал
Привет,
Живея на 1 етаж и пода е доста студен (от долу има подземни гаражи, допускам наличие на влага) и съм се захванал с подмяна на ламината. Прочетох доста теми във форума за подложките но не намирам конкретен отговор. Колебая се за XPS, такава с алуминиево фолио или комбинация. Доскоро мислех, че подложка xps 8mm би решила проблема, но попрочетох и останах със смесени чувства за нея. Дайте идея как да процедирам имайки в предвид, че повдигането на нивото с над 8-10мм е проблем.
andro440 - майстор
rosenn написа:
Привет,
Живея на 1 етаж и пода е доста студен (от долу има подземни гаражи, допускам наличие на влага) и съм се захванал с подмяна на ламината. Прочетох доста теми във форума за подложките но не намирам конкретен отговор. Колебая се за XPS, такава с алуминиево фолио или комбинация. Доскоро мислех, че подложка xps 8mm би решила проблема, но попрочетох и останах със смесени чувства за нея. Дайте идея как да процедирам имайки в предвид, че повдигането на нивото с над 8-10мм е проблем.
Какъв е проблема с повдигането ? вратата ли? -слагай фибран 2 см и режи вратата
Chefo77 - майстор
Замени подложката с максимално дебел подов XPS и отгоре слагай ламината.
rosenn - напреднал
Привет,
Не мога да повдигам нивото, понеже ще се получи голям праг между стаята и коридора.
шоп - майстор
Каквото и да правиш подложка 8мм е за компенсиране на неравности. Няма как да получиш осезаем термо ефект.

Според мен трябва да решиш проблема кардинално. Колко са ти високи таваните? 5 см подов фибран е отлично решение.

Топлинната енергия в бъдеще ще става все по-скъпа и след години инвестицията ще ти носи печалба.
rosenn - напреднал
Привет,
Вече направих избора... 2см подов фибран. Таваните са 2.5, но, както казах в коридора нивото е по-ниско ще стане доста грозно при големи прагове.
Последна промяна от rosenn на съб ное 07, 2015 8:48 am, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
шоп написа:
Каквото и да правиш подложка 8мм е за компенсиране на неравности. Няма как да получиш осезаем термо ефект.

Според мен трябва да решиш проблема кардинално. Колко са ти високи таваните? 5 см подов фибран е отлично решение.

Топлинната енергия в бъдеще ще става все по-скъпа и след години инвестицията ще ти носи печалба.
Нито 8, нито 20, нито 50 мм подложка е за компенсиране на неравностите. Подложката е за да не ти трака по пода, а дебелината - за повдигане на ниво и за покриване на грапавините. Но не компенсира неравности. Неравностите се компенсират с шпакловка или замазка :)
За останалото си на 1001 % прав!!!
шоп - майстор
Така е. Трябваше да напиша грапавините.
elby - специалист
Аз имам подложка 2мм, подложка 3 или 5 мм с алуминиево фолио.
Има ли смисъл да купувам xps 5mm или да сложа подложката с алуминиево фолио?
Или комбинация от двете?

Тема "Подложка или комбинация от подложки под ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: