Много интересна и все по-често дискутирана тема.
MaEsTrO - помощник
Имам много сериозен проблем с височиата на помещенията, които обитавам заедно със семейството си и той е, че тя е едва 220 см.
Става въпрос за за първия етаж на нашата къща. Поради неразбираеми за мен причини преди около 30 години дядо ми решава да направи така, че сутерена да започва от кота нула!? В крайна сметка помещенията на 1 етаж са с h=220 см.
Всяка мисъл свързана с решаването на този наболял проблем ни докарва до извода че това ще ни струва наистина много пари но няма на къде.
Ясно е едно - трябва да се копае !

Въпросът ми е какво е най-добре да се направи след това ?
Gogo55 - специалист
маи само архитект може да ти отговори след като се запознае с плановете и основите и направи нужните изчисления-може да се наложи допълнително укрепване с външни колони ,стъпки и т.н.-с две думи може да се наложи да се налива много бетон под земята за да не падне къщата,но в замяна може да се получи едно голямо помещение подходящо за всякъв вид деиност.
Profi Stroi - специалист
Преди около 2-3 години имах същия проблем с къща на клиент
Там нивото обае беше 205
Явно през кумунизма е било масово явление
Идеята беше да стане поне 2,50
И като се почна едно копане та нямам думи
Само така става няма как иначе
Бавно и мърляво но поне се получи
Единственото което мога да ти кажа е че ако си планувал 100 лева например за ремонт на такова помещение сложи отгоре още поне 30%
Съжалявам че нямам снимки на въпросното помещение
Успех
MaEsTrO - помощник
Че без лопатата няма да мине е ясно !
Как да стане по натам?
Какво е най-добре да се направи ?
Един приятел ме съветва да бия плоча и от горе дюшеме или паркет.
:?
Profi Stroi - специалист
За въпросния моментс лопатата няма разминаване
Каквото и да сложиш обаче е хубаво да има основа отдолу поне от части да затвори влагата -така или иначе няма отърване от нея
Но мисля е е по удано и на добра цена според мен да сложиш по евтин ламинат които дори и да има проблеми моййе да смениш след 5-6 години с нов
хидро изолацията е задължителна не жали пари за нея. след това има водоустоичиво OSB /С повече смоли/ и отгоре ламинат.ако искара 2 3
години и му няма нищо супер
MaEsTrO - помощник
Наистина :-k, без хидро изолация няма да има смисъл от каквото и да било друго.
За това Ви моля [-o< да споделите конкретна идея как да станат нещата.
За да не си :wallbash: докато ми светне
null - специалист
конкретно как мога да кажа как го направи един колега
изкопа доста по-надолу от 2.50. насипа чакъл и отгоре плоча с арматура.
тя плочата си я прави той и стана равна - така, че мина без изравняваща замазка.
После с дюбели хвана гредички 4х4 на гъсто (30см) и върху тях обикновено дюшаме от това дето го продават по околовръстното.
Това цялото естествено за цяло лято го прави ама сега си е супер.
При него отдолу нямаше плоча, а директно пръст. Не коментирам основите, които слизат доста по-надолу. Основите в случая са самите зидове правени от камък суха зидария.

Тема "Проблем h=220 см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: