• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
Много добре изглежда, честито! :)
Здравейте отново.
Искам да затворя фугата между паркета и стената там където ще ми е кухнята. Май малкото при монтажа на кухнята не знам колко вода ще пуснат, а и има и вода за съдомиална и отходен канал. Знам че водата ще си намери местенце без значение какво ще сложа, но поне като някаква начална превенция.
Имам акрилен силикон, а също и обикновен санитарен силикон.
cholev - майстор
Здравейте паркетни специалисти. Случайно видях темата, почнах да чета ама 47страници.
Та обещавам леко по леко да я прочета цялата.
За сега два бързи въпроса.
Спрял съм се на този паркет
610х95х18
Какво ще кажете като цена и пр.
Това е на сглобка перо нут.
Втори въпрос- особенности в монтажа, каква е основата, лепи ли се на стика и др. подсказки.
Сам ще го правя, така че всяка умна мисъл ще ми е от полза.
Chefo77 - майстор
Samo написа:
Здравейте отново.
Искам да затворя фугата между паркета и стената там където ще ми е кухнята. Май малкото при монтажа на кухнята не знам колко вода ще пуснат, а и има и вода за съдомиална и отходен канал. Знам че водата ще си намери местенце без значение какво ще сложа, но поне като някаква начална превенция.
Имам акрилен силикон, а също и обикновен санитарен силикон.
Ще ти се вземе здравето да го пълниш с акрил. Ако толкова много те дразни, пусни му една лента пяна във фугата.

Чолев, цената е подозрително ниска. Бих казал покъртително ниска. Нормално е над 120...
Има неща, които не ти разбирам - какво означава "лепи ли се на стика" например?
Подравняваш замазката, подсигуряваш се, че е достатъчно суха, минаваш с прахосмукачка (не трябва да има кьорава бабунка или прах), грундираш с двукомпонентен полиуретанов грунд, лепиш на гребен с двукомпонентно полиуретаново лепило и си готов :)
parketmilanov - специалист
Една от любимите ми дървесини - Родезийски тик ....красота и живот ..
Страхотно и много твърдо дърво ....надявам се да ви хареса поне колкото на мен !

Прикачен файл

родезийски тик савана.jpg

Прикачен файл

родезийски тик редене.jpg
cholev - майстор
Chefo77 написа:
..
Подравняваш замазката, подсигуряваш се, че е достатъчно суха, минаваш с прахосмукачка (не трябва да има кьорава бабунка или прах), грундираш с двукомпонентен полиуретанов грунд, лепиш на гребен с двукомпонентно полиуретаново лепило и си готов :)
На това видео лепят първо осб после паркета. Заслужава ли си цялата играчка?
Chefo77 - майстор
Имаш ли финанси и ниво - абсолютно да!
В момента изпълнявам точно така - 2 ръце грунд полиуретанов, ОСБ лепено с полиуретаново лепило и ковано с пирон дюбели, паркета лепен и кован. Това е най-добрата технология. И моята любима :)
jekasus - майстор
cholev написа:
лепят първо осб
Шперплат.
Chefo77 написа:
Това е най-добрата технология.
В Русия е парчета шперплат 30смх30см с фуга между тях, че и го шлайфат после. Тук съм виждал цели листи ОСБ лепят, без да шлайфат.
Та коя е по-добра?
А и по принцип - защо? На водно подово забрави да биеш дюбели...
Chefo77 - майстор
Най-добрата технология - с посредник. Такъв се явява OSB, QSB, шперплат, кофражни платна ...
Според мен OSB-то е по-добър вариант поради по-плътната структура и по-добрата хидрофобност - заради наличието на повече лепило. На шперплата често му се разлепят слоевете, виждал съм го с очите си неведнъж.
Предполагам го шлайфат, за да го изравнят. При различна дебелина на листите, вероятно е наложително. Не намирам друга причина - лепилото си хваща във всички случаи на необработен шперплат.
Руснаците зная, че използват шперплат, а не ОСБ. Само че не бях чувал за 30х30, знаех за 60х60. Понякога го слагат на два реда.
Водното подово какво общо има в случая? Чолев не е споменал за такова, и разбира се при наличие на каквото и да е такова, дюбелирането е изключено.
ArturDent - Почти Безобиден
parketmilanov написа:
Една от любимите ми дървесини - Родезийски тик ....красота и живот ..
...и цена..
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50

Тема "Всичко свързано с паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: