• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 50
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
nasco2 - специалист
Вземете 3-4 дъски и ги прилепете енна към друга, огледаите как прилепват и да ли има фуга. Измерете в единия и другия краи, така както са долепени, ако имате 4 дъски X 120мм ширина премерено и в двата края трябва да е точно 480мм. И другото което се прави трябва да се измери влагата но вие едва ли разполагате с необходимата техника за това. Предполага се, че майстора или фирмата която ще ви го прави разполага с такъв уред. А най добре е този който ще го прави да дойде с вас при избора.
parketmilanov - специалист
колегата е абсолютно прав ....но така или иначе, паркетите са малко като колите , има известни фабрики с по височки цени , има и по неизвестни фабрики с средни цени , има и приятни и неприятни изненади ....понякога и суперизвестните фабрики леко се поиздънват, но по скоро е рядкост от колкото традиция, аз лично като търговец рядко / и само с голяма уговорка с клиента /продавам паркет от фабрика в която не съм поне на 90% сигурен какво ще ми докара след поръчка.от там нататък всяко момче /или момиче/си има глава за размисъл ....и оптимизиране на риска дали или данеби !така или иначе дървото лесно се обработва и дори от най-голямия крифкопаркет може да стане един красив и жив под .....просто повече мерак и после още малко мерак :)
petkomz - специалист
parketmilanov написа:
Ако някой има въпросчета относно паркет/масивен ,ламиниран , ламиниран/ и консумативите които съпровождат всеки паркет лепила,лакове,подложки,первази тук е мястото !!! :)
ще ми е приятно да споделим, мисли въпроси мнения .
Привет и от мен! В момента довършвам стените и тавана и след седмица-две ще трябва да слагам паркета. Ще поставям директно върху дюшемето, ориентирал съм се към 8 мм ламиниран, та ако има някои тънкости при поставянето върху дюшеме ще съм благодарен! Засега научих че паркета задължително трябва да е напряко на дюшемето.
Приемам и предложения за модели и цени, още не съм купил!
parketmilanov - специалист
Сложи Едно мастарче за всеки случай /това е най-важното/ако имаш големи денивелациии е хубаво да се подравни за да не ти хлопче и потъва ламинирания паркет .иначе напреки или надлъжно ако е равно надали има голямо значение , въпроса е да ти хареса как е сложен ламинирания паркет , по посока на прозореца или напречно .а за добри цени на ламинирания паркет .ами не че се похвалвам .....ама ....при нас е ефтинко и хубавко .....:)
petkomz - специалист
За съжаление се оказа че има разлики, които на места са до 5 мм, при това положение подложка 5 мм ще свърши ли работа или да пробвам някак да го изравня?
parketmilanov - специалист
по скоро една лека тераколена тип залъгваща , ако не става една саморазивна замазка...някой профи трябва да ти я погледне и да ти каже как да стане най-равно за разумен бюджет.
petkomz - специалист
А теракол и при това тънко, върху дюшемето ще държи ли , няма ли да се напука? :? Пък и влагата няма ли да надуе дъските още повече?!
parketmilanov - специалист
уф.не погледнах че сстава дума за върху дюшеме.или по скоро между постовете забравил!Със саморазливка не ще да стане, по скоро едно циклене за подравнение по-би ти свършило работа.ама то една цена ще ти се получи иначе подложка 5мм Цъ.безмислено за такива денивелации ....Пак се извиниавам за недоглеждането ..ако беше цимент да саморазливна ама върху душеме нит теракол нит замазка.чувал съм че има разливни замазки за върху дървени конструкции , ама дали или не и колко струват тук от форума специалистите ако могат да помагат/ний сме дървари/:)
Ето едно хитро паркетче което сме правили .Индустриален паркет/Стабилет/+квадратчета мербо Найс -А? :)

Прикачен файл

DANCHO.JPG
DANCHO.JPG (232 KиБ) Видяна 6278 пъти

Прикачен файл

IM004603.JPG
м
IM004603.JPG (133.07 KиБ) Видяна 6283 пъти
Spokoiniq - майстор
Мербото нут и перо има ли или импровизирате с лепене?
parketmilanov - специалист
на такива паркети тип -художествени никой не прави нут и перо -дори и Berti.на транспортно фолио/лепенка/ и лепене за пода ...
а с този паркет пък никак няма как да се измисли нут поради теснотията на елементите на дъбчето. ;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 50

Тема "Всичко свързано с паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: