• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 50
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
Kaindl/Classen са добър избор.
Свържете се с Паркети Миланов. Няма да съжалявате. :wink:
parketmilanov - специалист
Благодаря ти Чефо , макар че знаеш мнението ми за ламинираните с цени под и около 20 лв с монтаж и подложка ...виж тези над 20 по скоро между 25 и 40 ....там доста се променят нещата ...и технически и естетически ...
но в крайна сметка Бюджета определя съзнанието :)
А аз да си се пофаля с един мноооого дълго правен и леко измъчен обект ...поради обема му,многото и различни казуси с нивата ,саморазливната замазка , вградените лайсни , вграждането на фигури в камък и тем прочее .....
Паркета е Berti - Талянска марка за тези които не я познават .....Гъзарийчица ...както се казва в една родна реклама ....:)

Прикачен файл

berti parquet.jpg
berti parquet.jpg (85.79 KиБ) Видяна 4141 пъти

Прикачен файл

18950994_1509345959096697_1292427508934807131_n.jpg
18950994_1509345959096697_1292427508934807131_n.jpg (81.59 KиБ) Видяна 4141 пъти

Прикачен файл

berti1.jpg
berti1.jpg (62.15 KиБ) Видяна 4141 пъти

Прикачен файл

18950938_1509345922430034_4649982923581703314_n.jpg
18950938_1509345922430034_4649982923581703314_n.jpg (69.55 KиБ) Видяна 4141 пъти
Chefo77 - майстор
Боби, преди месец имах щастието да работя с над 10 годишно Перго. Ламинат, който е използван 10 години в хола, демонтиран и монтиран повторно от мен в двете спални. Никакви - НИКАКВИ забележки - нито по клик-а, нито по покритието ... нищо! Помня, че навремето беше към 80 лева квадрата :wink:

Пък ние си се занимаваме с ей-такива нещица. В дъното се вижда част от творение на Спас - ръбче от стъпало :lol: :lol:
Прикачен файл:
IMG_20170527_192434_01.jpg
И една заигравка :wink:

https://youtu.be/THlLcVHOerk
EDI - майстор
Пак сте творили, гадинки такива :lol: :partyman: Много се радвам, като видя работите ви.Не знам какъв е ламината сега, ама в кухнята имам сложен преди 13 години някакъв немски 8 мм, май идваше към 20-25 лева квадрата, не помня вече.Като го редих, слагах гел при монтажа.Издържа наводнение от горния етаж, имам предвид, че газих 3-4 см вода, като в басейн.Викам си, край, замина си.Оказа се, че нищо не му стана.После из работилницата в годините рязах останали от него парчета и сравнявах с новозакупени парчета.Няма да казвам в чия полза е резултата. :lol:
kabakumcho - специалист
Да използвам темата да си задам и аз въпросите.
Имам дъбов паркет от 12 години и на няколко места е наяден от дървояди. Кофти положение.
Паркета е лепен с битум/асфалт за хидроизолация, приземен етаж е. Знам, че най-добре е да го махна нацяло и след това да правя пода наново, но подозирам, че ще изкъртя с паркета и част от замаската, и ще си отворя много работа, така че мисля отгоре да сложа ламинат. От 2 спални, около 23-24 м2 има изядени 6 парчета, а колко други скрити има не знам.

Въпросите са:
1. Преди да наредя ламината с какво да мина съществуващия паркет, така че да не го ядат дървоядите? Един познат, дърводелец, ме съветва да го напръскам с бензин и да го завия с найлон. За няколко дни би трябвало да умори дървоядите. Човека е много опитен и досега грешен съвет не ми е давал. Притеснява ме, че с бензина е доста огнеопасно, една искра и ... Някой има ли опит, или друго предложение?
2. Наядените парчета мисля да изчегъркам и отворените кухини да запълня с ПУ пяна.
3. С почукване, ако усетя кухи парчета, мисля да ги премахна и запълня отново с ПУ пяна.
4. Трябва ли да да слагам подложка под ламината?
Chefo77 - майстор
Нищо не прави с бензин!!! Има си химии за целта, макар да съм резервиран към ефекта им. Най-добре се получава след изцикляне на паркета, за да може добре да попие в дървесината.
Това, което виждаш наядено, е малка част от истинските поражения. Дървоядът се движи в хоризонтално направление. В този ред на мисли, не се знае колко ще чегъркаш.
Да, подложката е задължителна И в този случай. Слагаш каквато ти душа сака, само да не е 5 мм на руло!!!
kabakumcho - специалист
Chefo77 написа:
..... Има си химии за целта, макар да съм резервиран към ефекта им. ....
Добре, ти на мое място как би процедирал?
Паяк да повторя, за мен най-доброто решение е да се махне паркета нацяло, но ...
Има ли друго решение?
Chefo77 - майстор
Така зададен въпроса - бих се опитал да махна криво-ляво покритието (ако е лак), да изгоня семейството, да го намажа здраво с Бохемит например, и след като изветрее (защото мирише доста), да го покрия с една ръка грунд или лак за запечатване и да го покрия с ламинат.
preslav - майстор
Свършихме една добра работа вчера - заровихме тъщата.

Прикачен файл

IMG_1317 RE.jpg

Прикачен файл

IMG_1321 RE.jpg

Прикачен файл

IMG_1327 RE.jpg
Svetoslavoff1 - майстор
kabakumcho, преди време някой беше споделил(май тук?) решението на такъв проблем.
Напръскваш/намазваш обилно с първак или силна ракия наяденото и покриваш плътно с полиетилен. Така няколко пъти и човекът пишеше, че се е спасил.
Малко наобратно на руснаците - вместо чаша водка на екс и да помиришеш краставичка, ти ще помирисваш от ракийката и ще рупаш краставичка :)
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 50

Тема "Всичко свързано с паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: