• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 50
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
il_iliev - напреднал
За заварките има какво да се желае, но като за непрофесионалист си се справил с сравнително добре с металната част по изпълнението.
Чираче - майстор
Това не са заварки, а само точковане по време на монтажа. След завършването съм заварил там, където е нужно, според мен.

Пояснявам защо е така - ако се заварява предварително вероятността за деформации е твърде голяма. И предварително замислените размери ще се разминават в окончателния вариант. При мен разминаването е в порядъка до 1-2 мм.

Бъди сигурен, че знам какво правя. :lol:
Не се оправдавам, просто пояснявам кое как и защо?
Благодаря за критиката :?
an1id - напреднал
Здравейте!
Имам едно питане за ползвалите масло с твърда вакса Osmo.
Преди повече от половин година беше нанесено върху нов буков паркет и получи супер. Остана обаче един характерен мирис в стаята. Понеже стаята не е обитаема и пода не е почистван след нанасянето на маслото с препарат, може да се дължи на това? Необходимо ли е да се извърши някаква друга дейност след нанасянето му , за да не се усеща така?

Благодаря предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
an1id написа:
....масло с твърда вакса ......
....характерен мирис .... пода не е почистван след нанасянето на маслото с препарат.....
Предполагам, трябва да се полира. Това запечатва повърхностния слой
an1id - напреднал
n_a написа:
an1id написа:
....масло с твърда вакса ......
....характерен мирис .... пода не е почистван след нанасянето на маслото с препарат.....
Предполагам, трябва да се полира. Това запечатва повърхностния слой
Полирането изисква ли някакъв специфичен препарат или просто трябва да се изтрие механично и да се получи полировката?
parketmilanov - специалист
Просто проветри , когато не се живее , миризмата на ваксата се е пропила в стени,мебели,тапети,килими....има нужда от проветряване ....и ще се оправи ...
an1id - напреднал
parketmilanov написа:
Просто проветри , когато не се живее , миризмата на ваксата се е пропила в стени,мебели,тапети,килими....има нужда от проветряване ....и ще се оправи ...
Благодаря , така ще направя
ivan1212 - помощник
Здравейте,
Изчетох почти цялата тема, видях снимки на страхотни паркети и се радвам и че у нас има майстори, които изпълняват по-амбициозни проекти :).
За съжаление аз съм още на вълна ламинат за който имам няколко въпроса. Имаме един апартамент, строен 2006г. и направен с доста бюджетен паркет (поне според мен). До сега се даваше под наем, но за 10-11 години използване си личи, че ламината има нужда от смяна. Загледал съм се в средня сегмент - ламинат за около 17-18 лв.кв.м. - АС4/32, сигурно 8мм, въпреки че гледам, че милиметрите не са най-важното. Площта за паркет е около 45-50 квадрата.
1. Имате ли препоръки за добри марки за такива финанси? Или марки, които трябва да избягвам?
2. Много магазини дават безплатна подложка 2мм - една колежка ми спомена, че трябва да се сложи по-дебела - има ли голямо значение дебелината на подложката и материала.
3. След като вече е реден ламинат, би трябвало да има някаква замазка под него - често ли се налага правенето на нова замазка, има ли нещо което за което не се сещам.
4. Ако предположим, че разходите ми на квадрат са ~20лв. и искам да сменя към 45-50 квадрата паркет дали ще се вмъкна в бюджет 1000-1200 лева или не съм взел някой голям разход предвид. Видях, че се доплаща монтаж на лайсни, демонтаж на стар паркет и т.н., но това едва ли ще излезе повече от 200 лева.
Chefo77 - майстор
Моите 5 пари ...

1: Не зная откъде сте, но ако сте от Варна/Пловдив, си заслужава да видите в Алати декорите на Yulduz или AGT - турски ламинати с много добро съотношение цена/качество. За тази цена, която сте посочили, ще Ви останат финанси и за подложка от XPS 5 мм. Избягвайте каквито и да е китайски ламинати - това, че се монтират по-трудно е едно на ръка, но специфичната отвратителна миризма остава с месеци, помирисването на влага води до светкавично измятане и т.н. са нещата, които определено няма да Ви харесат. Аз лично не съм привърженик на КроноАрена, КроноСтар и КроноПол - трите най-ниско позиционирани марки в Кроно групата. В краен случай поляците са допустими.
2: Няма нищо безплатно на този свят, 2 мм полиетиленова подложка също не е изключение :) Най-добър компромис между цена и ефект дава 5 мм XPS. Ако не искате XPS, можете да вземете 3 мм полиетиленова подложка, но в никакъв случай не си причинявайте 5 мм полиетилен
3: Общо взето е така. Ако сегашният ламинат няма подскачания, пропадания и т.н., няма причина да се притеснявате, че при новия ще има.
4: Принципно демонтажът е на цена наполовина на тази на монтажа. Във всички случаи искайте да Ви направят оферта с включени всички операции, за да не се наложи доплащане в последствие на нещо, което "са забравили". Коректните фирми дават информацията, на база на която ще плащате, некоректните Ви зарибяват с ниска цена и в последствие "се сещат" за още неща.

Успех с подмяната на настилката. :)
ivan1212 - помощник
Chefo77 написа:
Моите 5 пари ...

1: Не зная откъде сте, но ако сте от Варна/Пловдив, си заслужава да видите в Алати декорите на Yulduz или AGT - турски ламинати с много добро съотношение цена/качество. За тази цена, която сте посочили, ще Ви останат финанси и за подложка от XPS 5 мм. Избягвайте каквито и да е китайски ламинати - това, че се монтират по-трудно е едно на ръка, но специфичната отвратителна миризма остава с месеци, помирисването на влага води до светкавично измятане и т.н. са нещата, които определено няма да Ви харесат. Аз лично не съм привърженик на КроноАрена, КроноСтар и КроноПол - трите най-ниско позиционирани марки в Кроно групата. В краен случай поляците са допустими.
2: Няма нищо безплатно на този свят, 2 мм полиетиленова подложка също не е изключение :) Най-добър компромис между цена и ефект дава 5 мм XPS. Ако не искате XPS, можете да вземете 3 мм полиетиленова подложка, но в никакъв случай не си причинявайте 5 мм полиетилен
3: Общо взето е така. Ако сегашният ламинат няма подскачания, пропадания и т.н., няма причина да се притеснявате, че при новия ще има.
4: Принципно демонтажът е на цена наполовина на тази на монтажа. Във всички случаи искайте да Ви направят оферта с включени всички операции, за да не се наложи доплащане в последствие на нещо, което "са забравили". Коректните фирми дават информацията, на база на която ще плащате, некоректните Ви зарибяват с ниска цена и в последствие "се сещат" за още неща.

Успех с подмяната на настилката. :)
Благодаря много за изчерпатения отговор :)
От София съм и за момента гледам офертите на ftparket.com, защото всичко ми се струва ясно, има богат избор, правят демонтаж (някои може би го нямат като услуга или поне го няма на сайта им) и май са големи. Въпреки че това, че са големи не знам дали е плюс с моите 50 квадрата. До момента обаче се занимавам все с майстори-познати - да по-лесно и евтино е, но само на пръв поглед.
Като марки съм се насочил към Kaindl и Classen - австрийци и германци :) и ще се впиша май в 20-21 лева с 5 мм XPS. Демонтжа си е отделно.
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 50

Тема "Всичко свързано с паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: