• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 50
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
parketmilanov - специалист
Дъбов паркет , готово лакиран редене тип френска рибена кост /шеврон/

Прикачен файл

френска рибена кост.jpg

Прикачен файл

френска рибена кост шеврон.jpg
daywalker - специалист
Здравейте,
обмислям подовите настилки в жилище ново строителство и варианта за масивен паркет. Смятам да ползвам паркетини 7х35 см на дебелина 22мм.
Фирмените майстори не одобриха основата - била ронлива. Ще се направи проба с грунд да видим ще се постигне ли желаната здравина. Не им хареса исканото от мен редене на паркета като дюшеме - помещението било широко почти 7 м. и линейните разширения щели да доведат до проблеми. Според тях е подходящо до ширина 4,50 - 5м.
Ето схема на помещението. В кухненската част ще има 1,5 м гранитогрес.
Изображение

Препоръчват рибята кост, но на мен не ми харесва шарката. Обсъдихме варианта за тип "кошница", сега обмислям и други шарки.
Имат ли основание да не искат да го редят като дюшеме и какво бихте ме посъветвали?
daywalker - специалист
Оказа се, че замазката не става. Равна и суха, но за съжаление недостатъчно здрава основа за лепене на масивен паркет. Грундирането не помогна за достигане на желания ефект. Съветват ме да направя саморазливна. Някакви идеи колко ще ми излезе това на квадратен метър или направо да обмислям трислоен паркет като вариант?
Chefo77 - майстор
След като вече е грундирано, лепите и ковете с пирон-дюбели през замазката в плочата, ОСБ плоскости. Върху тях само лепите или лепите и ковете с такер каквото си пожелаете - трислоен, многослоен, масивен паркет или пък монтирате върху подложка ламинат, винил или трислоен паркет. По този начин "шунтирате" фактора здравина на замазката.
Със саморазливката няма да постигнете подобрение на основата. Бих попитал колегите какво ще стане със саморазливката, когато паркета я дръпне настрани чрез лепилото (след като замазката не е достатъчно здрава), но не съм заядлив.
А освен дюшеме и рибя кост, има двойна рибя кост, тройна рибя кост, квадрати ... все варианти на редене, които не копират соцблок и са не по-малко здрави от единичната рибя кост.
daywalker - специалист
Различните видове рибя кост ми ги предложиха, за квадратите бяха малко скептични като не толкова силна сглобка. Грунд сложиха на съвсем малък участък само за проба, днес повторихме мястото, но общо взето май няма да стане. Саморазливната колко и как ще помогне и дали ще стане достатъчно здрава не знам, затова и питам за съвети. Подхвърлих за ОСБ-то, но май не работят по този начин.
Chefo77 - майстор
Е значи е време да се научат да работят по този начин :)
daywalker - специалист
в случай, че на някой му е интересно с какво опитаха да заздравят замазката - мацнаха с Chimiver PRYMER PUB 77
daywalker - специалист
Днес един майстор ми предложи да мине пода отгоре с лепило за външни изолации, нещо като шпакловка доколкото разбрах, за около 10 лв./кв.м. От прочетеното до момента съм скептичен към тази идея, но все пак бих чул и друго мнение дали ще се получи достатъчно здрава основа за лепене на паркет. Уговорил съм и оглед с едни други паркетаджии.
Щракнах няколко снимки на замазката в момента, но не съм сигурен дали може да се придобие представа за състоянието по тях:
Това е на място, което не е обработвано допълнително.

Изображение
daywalker - специалист
Дойде днес друг паркетаджия, от 15 години работел, беше убеден че нямало да има проблем. Щял да грундира с полиеуретанов грунд и ми давал гаранция, че всичко ще е наред. Готов беше и като дюшеме да го реди - до 12 метра ставало.
На кого да вярвам?
parketmilanov - специалист
daywalker написа:
Дойде днес друг паркетаджия, от 15 години работел, беше убеден че нямало да има проблем. Щял да грундира с полиеуретанов грунд и ми давал гаранция, че всичко ще е наред. Готов беше и като дюшеме да го реди - до 12 метра ставало.
На кого да вярвам?
На гаранционната карта която ще ти издаде този който поема обещанието , каквото и да е то в твоя случай.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 50

Тема "Всичко свързано с паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: