• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
Палисандърът е на паркет. 14 или 15 мм, този тук е фингърджойнт. Лакът си е заводския, няма цвят.
Здравейте. Нов съм тук, но вероятно ще стана доста редовен. Предстои ми покупка на жилище на 1-ви жилищен етаж (над партер), но партера е открит и е с паркоместа. Сградата е нова, с Акт 16 от 2017г. и 10см топлоизолация под бетонната плоча.
Искам да сложа масивен (или трислоен) паркет навсякъде (без баните :-D ), в стил дюшеме с 9-14см широки и 50-1300см дъски (нещо в този стил ще търся като размери). Но тъй като целият под на жилището се явява един вид "външна стена" ми се иска да сложа допълнителна топлоизолация по пода, под паркета.
До сега четох малко за така нареченият "сух под" с 3см Керамзит и 2 плоскости гипсофазер (Vidifloor Duo). Доколкото разбирам след това може директно да се лепи паркета - това така ли е?
Преди малко четох малко и за "експандирани коркови плоскости" (технически/черен корк) с дебелини от 1см до 5см. Ако се слагат такива плоскости, какво е необходимо да се положи върху тях за да се залепи паркета след това? Любител съм на естествените материали и този корк звучи примамливо.

А вие какво бихте препоръчали като вариант - търся добра топлоизолация, но в същото време (не съм измерил точно) не мога да си позволя да вдигна нивото повече от 5-6см (+22мм за паркета) = общо 7-8см.

Благодаря Ви много
PIP - майстор
При положение, че имаш възможност за вдигане на нивото с 7-8см най-добре скара с летви 4х4см, каменна вата с плътност 80кг/м3 между летвите, плоскости 18мм и накрая паркета.
Chefo77 - майстор
Коркът мисля, че доста ще завиши бюджета.
Другото колегата го е написал.
valyodalgia - напреднал
Здравейте, случайно някой от Вас да е купил тези дни един стар паркет от кооперация около Орлов мост с размери 300/55/25 обявата беше в OLX-са?
vk - специалист
Дайте отзиви за турското лепило Dupon 9+1 кг (за 45 лв) i другото Floor Labs 9 + 1 кг (за 50 лв)
Някъде мярнах че първото (Dupon) било с много малко отворено време, след като се смеси.
Chefo77 - майстор
От Dupon бягай като дявол от тамян, нищо не става от него вече. Нито пък от грунда им. По-добре вземи Sellack, ако търсиш бюджетно решение.
Другото не съм го чувал, не мога да дам мнение.
vk - специалист
Какво значи нищо не става ? Отлепва ли се ? Разбрах че много мирише на "хелметекс"
Chefo77 - майстор
Лъжат в килограмите - не са 9+1, а общо под 9 килограма С опаковките.
В зависимост от партидите, на дъното на основния компонент остава 1 до 2 пръста неразбиваема част - още 1-2 килограма в коша.
Супер кратко отворено време ... говорим за 15-20 минути, последния път бърках по 1/4 от кофата, втвърдяваше преди да успея да го нанеса, а аз имам опит с бързо нанасяне.
Като изсъхне става на камък ... ама камък да видиш.

Миризмата е последното, което да те притеснява.

Грундът пък много обича да се пресича. Смесваш го - и става на парцали.
vk - специалист
Cheffo77, това са основателни причини, които реално и покачват разхода.
Оставам с впечатление, че лепенето и лепилото е скъпа работа, цената на по хубавото лепило е 10-15 лв/кг, отделно като се сложи повечко заради неравности(не е като по тяхната рецепта, а отива с 50% повече), работа, самия паркет, става златно ...
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50

Тема "Всичко свързано с паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: