Много интересна и все по-често дискутирана тема.
mupo - напреднал
Здравейте, от 3-4 месеца чета форума (от както почнах да правя ремонт).Нанесох се в ремонтирано жилище, но след поставянето на мебелите в кухнята и спалнята, ламинираният паркет почна да скърца, даже направо си чатка.Интересното е, че в детската ламината е по нисък клас от другите две стаи, а там няма проблем за сега. Скърцащия ламинат е 8мм с фуги, има подложка 3мм.А преди да го редим беше направена замаска на целия етаж с цел да се изравни и се предполага, че навсякъде е под нивиел.Това скърцане е доста силно и не ми дава мира, защото имаме бебе на 4 месеца, и като заспи спираме да се движим, за да не го събудим.Интересно ми е защо се е получило така, а то е ясно, че сега няма да го сменям или пренареждам, тъй като ще ми е трудно да размонтирам кухня, спалня, гардероб и т.н.Но и не знам до кога ще го търпя така.Дайте мнения.

Лек ден.
ferrari4456 - специалист
А паркета лепен ли е при клика?
Мокрен ли е?
mupo - напреднал
Не е лепен, не е мокрен.Замаската мисля беше добре изсъхнала.Това се получи след монтажа на кухнята, спалнята и гардероба в спалнята.И на места не е скърцане а направо си чатка, стряска.
паркетолог - напреднал
mupo написа:
Не е лепен, не е мокрен.Замаската мисля беше добре изсъхнала.Това се получи след монтажа на кухнята, спалнята и гардероба в спалнята.И на места не е скърцане а направо си чатка, стряска.
Имате остатъчна влага в помещението,не е задължително да е от замазката :!: ,ламината е под напрежение,
''пукането''е от триенето м/у сглобките.....
съвет:
махнете первазите(където е видимо и възможно),някъде срещуположно ламината е ''запънал''в неподвижен предмет,освободете го,било чрез изрязване,разглабяне(както е по лесно),и проблема остава в историята...... :wink:
mupo - напреднал
Махнах около метър и нещо перваз близо до най-скърцащото място и си имаше прилична фуга.Като ми остане време ще го махна при всички видими части.Забравих да спомена, че паркета скърца на сглобките на късите страни на дъските.Също така паркета не е от най евтините, немски е.Възможно ли е да скърца защото е с фуга?Този в детската е без фуга и няма проблеми....
Chefo77 - майстор
Причината "фуга" е изключена. Предполагам имате предвид фаската на дъските.
Не е задължително да е запънат до мястото, на което скърца - може да е на съседната страна. Такъв съм го ял вкъщи (!!!) - леко разширен ламинат, от едната страна затиснат със секция. Прехвърли напрежението на съседната страна - точно където "трябваше" да няма фуга имаше, а на перпендикулярната - не.
Има и някакъв вариант да са останали малки камъчета и те да надигат ламелите, но за 3-4 месеца би трябвало да сте ги смачкали вече.
mupo - напреднал
Ние от 2 седмици го тъпчем, но съм почти сигурен, че не са останали камъчета.Ще махам первазите.Дано не е запънал под кухнята, че не ми се иска да я махам.
mupo - напреднал
Здравейте, да споделя развитието на моя проблем.Махнах первазите, оказа се, че паркета е запрял в стената срещу кухнята.Извиках майстора, с един секач освободи напрежението, но проблема остана.Паркета яко скърца на 4-5 места и то само по късата страна на дъската.Не знам вече какво да правя.Сега си блъскам главата, че под кухнята не сложих теракот, сега щеше да е лесно махането на ламината. Мисля, като ми остане време да извадя мебелите от спалнята и да разглобя там ламината, да видим дали нещо ще излезе, там проблемът е същия.Другият вариант за скърцането е да са дефектни дъските, който чатъркат.Не знам вече.Някой ако има идеи да сподели.

Лека вечер.

П.С. Давам и нагледен материал: http://www.youtube.com/watch?v=XzVAYbR6 ... e=youtu.be
Chefo77 - майстор
Проблемът е в ламината. Предположението ми е, че чатка пластмаската, която служи за закопчаване на Мегалок-а.
Нека и колегите кажат своите предположения.
Между другото, така се получава и когато не се спазват изискванията за монтаж по отношение на разликите в хоризонта. Закопчаването се троши и ... :sad:
mupo - напреднал
Днес има ново развитие на нещата.Идва човек, който се занимава само с ламинат и той стигна до заключението, че има проблем със сглобката на късата страна или с мегалок-а, както спомена колегата преди мен.Няма раздуто, няма изкривено.След него реших да сложа малко вода на скърцащата фуга и воала скърцането изчезна.Сега мисля на всяка скърцаща фуга да сложа със спринцовка малко машинно масло.Добра идея ли е?Само това ще ме спаси.

Тема "Ламиниран паркет скърца" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: