Много интересна и все по-често дискутирана тема.
pavkatay - майстор
браво за признанието :) . и аз знам, че санитарния силикон е само с добавки -някакви против мухъл,които не вършат работа,дори в много уважаваната от мен марка 'церезит'. навремето като лепях аквариуми внимавах да не използвам санитарен вместо универсален силикон, защото вреди на живите организми, но доста акваристи са ми споделяли, че са гоползвали и няма проблем
PLOCHKATABG - специалист
Chefo77 написа:
Да, колега, в случая греша!
Тъй като санитарните силикони, на които съм обръщал внимание, са основно бели, ги бъркам с белия акрил. Работил съм с един-единствен санитарен миризлив (сив, на Ceresit), но съм го ползвал за фугиране на первази с хромникелово покритие.
Не съм лепил със санитарен силикон - казах откъде ми идва заблуждението :ops:
Извинявам се за грешката, респективно грешното мнение.
Извинявам се ако съм те наскърбил ! Пич си !!! =D>
Chefo77 - майстор
Винаги е по-добре да си признаеш грешката и да се поучиш от нея, отколкото да се напъваш да доказваш че не е вярна. Извинявам се още веднъж!
Така де - с акрилен нИдей липЯ! Със санитарен - можело казват :) :)
panalov - специалист
Аз само да вметна, защо да ползва силикон като си има монтажно лепило за тази цел.
Chefo77 - майстор
Защото силиконът остава гъвкав и позволява движение на лайсната. А и защото монтажното лепило (освен ако не е гъвкаво) се чупи при усукване.
zvetomil - специалист
Скоро купувах една лаисна ,чешка със нанесено прозрачно лепило на нея.Е как залепи ,нямам думи ,като октопод!???Купих я ,и се чудех с какво дя я залепя.И тук беше изненадата .Тя си имаше собствено лепило,нанесено отдолу ?!
detronik - специалист
Здравейте отново,
Моите неволи с лайсната подължават. Купих дюбел-пирони, запилих главата по подходящ начин, разпробих дъбоооки отвори и набих дюбела. Дотук ОК, обаче когато започнах да набивам пироните в дюбелите(в/у лайсната с летвичка и гумен чук) лайсната почна да изпъквата там където е главата на пирона :shock: . Това се получи, понеже иска доста силно да се чука пирона за да се забие в дюбела. Вероятно и понеже лайсната е закръглена, а главата на пирона плоска.
Та сега хвърлих по-късото парче с което пробвах. Минавам на варианта с лепенето със силикон(санитарен, безцветен). Долу в мазето съм залепил парче от повредената лайсна към парче ламинат и парче плочка за проба. ако става както трябва ще лепя, ако не стане...ще се гръмна и толкоз.
Засега толкова, сега че ода да си удавя мъката в алкохол, пък като имам повече инфо за залепената проба ще пиша пак.
PLOCHKATABG - специалист
detronik написа:
Здравейте отново,

Та сега хвърлих по-късото парче с което пробвах.
Засега толкова, сега че ода да си удавя мъката в алкохол, пък като имам повече инфо за залепената проба ще пиша пак.
Хихи, добре си се сетил първо да пробваш с парче, малко щяха да пробват преди да чукат, ще останеш приятно учуден, колко добре е залепнало .
Наздраве на Мъката ! :partyman:
detronik - специалист
Здравейте пак,
Днес пробвах залепеното парче... :sad: отлепи се.
Силикона се отлепи от ламината изключително лесно.
Към плочката държи, но от тази страна пък се отлепи от лайсната, и отново доста лесно.
Сега вече не знам какво да правя. Дали друг производител на силикон да пробвам...
Има едни лепила в туби като силикона, но не монтажни, а гъвкави(става като сива гума) дават че се "хваща" към ВСИЧКО! Има демо в магазините - залепено стъкло към тухла, гипс към пластмаса....абе всичко към всичко лепи. Някой работил ли е с такова лепило. Това което гледах аз е на "Moment"
Това е описанието му:

Монтажнo лепилo-PL700
Moment Total Fif PL700 е професионално монтажно лепило, което едновременно лепи и уплътнява. Благодарение на революционната технология Flextec TM на база полимери, лепилото може да се използва за монтиране на всякакви материали върху всякакви повърхности при всякакви условия. Flextec TM лепилото има универсално приложение: монтиране на мебели, огледала, первази, парапети, декоративни елементи, лайсни, подпрозоречни первази, канали за кабели, дръжки, закачалки, керамични плочки и мн. други. Подходящо е за работа на открито и закрито, върху хоризонтални и вертикални повърхности. Може да се използва върху попиващи и непопиващи повърхности. Свойства:образува гъвкава лепилна връзка; за влажни и гладки повърхности; залепва и под вода; лепи дори две непопиващи повърхности; високоустойчиво на вибрации, термични движения и UV-лъчи; звуконепроводимо; може да се боядисва и шкури след изсъхване; изключително висока начална и крайна якост и др.

Не знам...звучи толкова добре, че чак не ми се вярва :?
МОЛЯ, ако някой е използвал такова лепило, нека сподели впечатления и дали мога да го използвам в моя случай!
pavkatay - майстор
Аз съм си лепил лайсните с монтажно лепило. Някои впоследствие се отлепиха, но ги залепих наново и няма проплем.
Следя темата от началото и това със силикона,бях сигурен,че ще се случи. Не знам защо често се препоръчва лепене със силикон,като крайния резултат е един и същ.
Когато имах зоомагазин си правех сам аквариумите и там силикона се справя чудесно с лепенето( но само там съм доволен).
Лепил съм различни неща. Понякога лепи едната повърхност, а се отлепва от другата, понякога нищо не държи.
Все пак със силикон се лепят гладки (на опаковката пише 'non porous') повърхности,като стъклото. Задължително е предварителното почистване на повърхностите-обезмасляване и обезпрашаване. Аз ползвах спирт за целта.

Тема "Проблем с монтажа на преходна лайсна! ПОМОЩ!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: