• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
новия12 - специалист
привет колеги... зимата циклих паркета и имаше следи от дървояди. тъй като не живея още там - вчера забелязах малки купчинки - пирамидки от стърготини от дървояди...до преди седмица ги нямаше... пода е гредоред - сгур и отгоре естествен паркет - или е дъб или бук...
... та въпроса ми е - какво трябва да направя и дали може по някакъв начин да реша проблема си ???
благодаря ви предварително за съветите... :)
bayan - специалист
лакирай от дърводелец съм чувал че помага ама ако има в гредореда там май вече няма как /може да викнеш и някоя фирма дето пъскат за хлебарки и др.такива гадините имат доста препарати и нее скъпо
новия12 - специалист
лакирал съм две ръце - турски двукомпонентен лак- ама марката не си я спомням...
pavkatay - майстор
Не съм игурен дали е по темата,но някой има ли идея какво представлява дървояда. Как се 'ражда, живее ,размножава и умира'
parketmilanov - специалист
има разни импрегнатори които са против дървояди ,но трябва да го окомплектоваш после с лака /тоест/лака и морителя за дървояди да са съвместими като химия тоест да не се налюпи лака след лекарството /един вид/
уф ...толкова смислено че не си го разбрах и аз !!!
новия12 - специалист
благодаря на всички отзовали се на въпроса ми .този препарат в пловдив не мога да го намеря Cuprinol Wood Worm Killer ... препоръчаха ми да пробвам като смеся равни части бензин и коресилин и нафталин - и след това със спинцовка в дупчиците... утре ще пробвам и ще пиша дали има ефект...
housedoktor - майстор
Пробвах преди седмица на много силно нападнато от дървояди иглолистно дърво с импрегнанта на Оргахим,изтрепа ги за секунди ..до крак:) Отдавна го ползвам,но за пръв път се убедих колко ефективен е
новия12 - специалист
направих им коктеил от БОХЕМИТ като в него разтварих пакетче нафталин. ужасно миришещата смес инжектирах със спринцовка в дупчиците. после обилно напръсках с пулверизатор целия паркет. на следващия ден повторих пак. тази сутрин не забелязах нито една нова купчинка с прашец а само умрели гадинки в близост до дупчиците...незнам колко време няма да се появяват но проблема за сега е решен...
Извиках човек(фирма), който напръска с швейцарски препарат, безопасен за хората и вече 4г няма ни дървояд, ни хлебарка
  • 1
  • 2

Тема "проблем с дървояди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: