• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
desito07 - помощник
здравейте, наскоро си купих апартамент 55кв.м., ново строителство, тай като се намира на първия етаж реших да направя изолация на пода в стаите. Консултирах се и ми препорачаха да използвам стиропор, защото фибрана е по-скъп, иначе ефекта бил същия!! :? :? :? Бихте ли ми обяснили целия процес на поставяне на изолацията :? Дали да има замазка преди това???Надявам се да ми помогнете :) Забравих да спомена, че над изолацията ще слагам ламиниран паркет

Доверете се на препоръчани специалисти по изолация
diduli - специалист
Миналата година ми правиха нешто подобно.Стириопора се полага на пода плътно,без големи дупки между парчетата.Отгоре му сложихме мрежа(от тази арматурната).След това заливаш с бетон,но да е по здравичък,в смисал саотношението цимен-пясък.Абе забравих какво точно е съотношението но питай някой майстор той ще ти каже.Мисля че беше 2 към 1,но съм почти сигурен че те лъжа така че за посигурно питай някой.Общо взето цялата работа нее кой знае какво. :wink:
desito07 - помощник
взела съм стиропор 2 см, а лепилото е термо Метакол, взех от тази арматурната мрежа 5 на 5 мм, само че имам едно питане? Трябва ли да използвам от спойката Теразид за да предотвратя появата на влага или няма нужда????А искам да попитам още нещо ---- възможно ли е да се получи един вид "хлътване" на пода поради това, че стиропора е 2см, а не 1 см??? :shock:
velsi - Почетен майстор
Нали затова се слага арматурата. Колкото е по-дебел стиропора - по-добре.
diduli - специалист
За стириопора предполагам че нямя да хлътне.Моя беше 5см.Но имай предвид че отгоре имаше най малко още 5 цимент.А за Теразид не знам моят е чист бетон и няма влага.Но пак ти казвам най добре някой майстор да ти каже да не те подведа без да искам.
Rumen Iankov - специалист
Фибрана е по твърд като материал.Стадиопора има опасност да хлътне.Аэ разтвора го правя 3 чувала пясък + 25 кг.цимент.
SHL - специалист
desito07 написа:
здравейте, наскоро си купих апартамент 55кв.м., ново строителство, тай като се намира на първия етаж реших да направя изолация на пода в стаите. Консултирах се и ми препорачаха да използвам стиропор, защото фибрана е по-скъп, иначе ефекта бил същия!! :? :? :? Бихте ли ми обяснили целия процес на поставяне на изолацията :? Дали да има замазка преди това???Надявам се да ми помогнете :) Забравих да спомена, че над изолацията ще слагам ламиниран паркет
Здравей Деси,
не си купувай от белия стереопор (експандиран полистирол EPS), той е за фасади. Доста е мек, защото голям процент от него е въздух и като сложиш замаска отгоре, той ще започне да сляга. Купи си екструдиран полистирол ( XPS ), а именно розовия на Аустротерм или фибран - няма значение. Важното е плътноста му да е голяма, т.е. като го натиснеш, пръста ти да не потъва лесно. За справка белият има плътност 15-18кг/м3 (най-разпространения). Има и с плътност 23-25, 31-35, но те са и по-скъпи и пак имат доста въздух в тях. Извода до тук е че белият стереопор (EPS) не става за под, защото е мек и сляга пода. За да не се затрудняваш в избора си във всеки магазин за топлоизолации могат да ти обяснят какво да си вземеш.
Успех.
desito07 - помощник
колко повече се оскъпява с този стиропор ?????защото аз се спрях на бял стиропор именно заради цената!!!разбира се искам да съчетая качество с цена!!!за да не се получи "хлътване" дали е по-добър вариант със стиропор 1см???? :?
Profi Stroi - специалист
Wow
Как един сантиметър
Хората ти казват че ако е този на кото си се спряла ти трябва да е поне 5 см и то с по голяма плътност
По добре съберете пари и го направете като хората от колкото само за да го има
masteradmin - майстор
Аз съм с подово от бая време и моята изолация е от 2 см. стиропор от белия - по това време нямаше XPS, арматурната мрежа отгоре си я правих сам от много дебела тел. И чесно казано стиропора не е мръднал за 10 години - навсякъде съм с плочки и е много топло в нас, но имам много добра дограма и изолация по стените и тавана. Човек като са му малко парите прави компромиси. Моя стиропор беше на 4 см и го разбичвах със струна от китара на 2см. Правех го на квадрати 40х40 като между тях оставях разтояние 1см. за да се получат като колони за да не сляга. Единствения дефект е че тока рядко ми е под 250-300 лв. за 100 кв. апартамент. така че Деси прави си сметката.
  • 1
  • 2

Тема "изолация на под със стиропор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: