Много интересна и все по-често дискутирана тема.
stambe78 - помощник
здравейте майстори.Искам да ви попитам дали някой е правил такова нещо и как се е получило .искам да си направя лесна и ефективна топлоизолация на пода.Ще стане ли върху направена що годе равна замазка да залепя на гребен 2 см. фибран като се стремя и финно да нивелирам фибрана.след това директно върху него слагам ламината дори и без подложка.притеснява ме дали под тежки мебели /гардероб,спалня/няма да сепосмачка фибрана и да вземе да пружинира ламината.колеги ми казват че са го правили и става супер.върху фибрана не е удачно да правя замазка защото ще се вдигнемного нивото с още 4 см. Чакам мнение дали ще се получи.
БЛАГОДАРЯ
leonardo_vd - модератор
Принципно трябва да се получи. Все пак мебелите лежат на по-голяма площ и товара се разпределя по цялата площ, така че не би трябвали да имаш проблеми. НО гледай колкото се може по-малко материал да има под XPS-a. Първо ако се налага си поизравни вдлъбнатините в замаската и тогава лепи.
stambe78 - помощник
Благодаря за отговора.
Мисля предварително да изравня неравностите с мастар и разтвор от сят пясък и цимент.Листовете ще ги лепя на гребен по цялата им повърхност както се лепи фаянс.Така че мисля няма да има хлабини и мърдане между фибрана и основата.Мисля и ламината да го редя напречно на фибрана.Въпреки че фибрана е твърд притеснява ме нъкъде да не се посмачка . Вследствие на което да се получи както когато под ламината не е равна основата и като вървиш тои мърда и потъва.Ще се радвам да видя и други съвети и мнения.
velsi - Почетен майстор
Вероятно няма да мърда при ходене, но аз бих ти дал такъв съвет: гледай краката на спалнята и другите мебели (ако са с крака разбира се) да не стъпват върху фуга на ламината (надлъжна или напречна), а да са в очертанията на отделната паркетна дъска.
Последна промяна от velsi на пет фев 23, 2007 7:15 pm, променено общо 1 път.
ivoru - специалист
а с какво лепило се лепи фибрана за пода? а към фибрана с какво мога да залепя осб плоскости?
stambe78 - помощник
има много видове сухи лепилни смеси които се предлагат за лепене на XPS и ЕPS. Какво имаш предвид за това осб :?
Теди - специалист
Не прави подобни експерименти за които ще съжаляваш в последствие!
Първо фибрана трябва да е не по малко от 5см., ако отдолу идва студ.
2 трябва да е преди замазката, тоест слагаш го отгоре арматурна мрежа и след това замазката за да има ефект. Не слагай коня пред каруцата! :wink:
Не се притеснявай давай смело,аз сьм го правил този номер само че използвах фибран на URSA мисля че беше спецялно за под той е доста по твьрд от примерно зеления.
Стефан - майстор
Както е тръгнало, нека и аз да си кажа мнението. Най-напред е задължително изравняване на пода/може и със земно-влажна циментова замазка/. След това се полага фибрана. Може да се прецени къде точно ще е концентрираната тежест от спалня, гардероби и мебели, да се изрежат стъпки от фибрана, и да се запълни с циментова замазка на нивото на фибрана. Не икономисвай подложката! Желателно е ламината да е възможно най-дебел. Дано правилно съм го обяснил :? Успех!
GeorgiRadevDu - специалист
Преди година и нещо , правих същият номер - 1 замазка и нивелация
2 фибран 3см ,но несъмго лепил ,а само плътно нареден 3 подложка 3мм
4 ламинат . Върхо цялата работа има маса , столове и кухненски ъгъл
и засега нее мръднало.

Тема "фибран под ламината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: