Много интересна и все по-често дискутирана тема.
leonardo_vd - модератор
GeorgiRadevDu написа:
Преди година и нещо , правих същият номер - 1 замазка и нивелация
2 фибран 3см ,но несъмго лепил ,а само плътно нареден 3 подложка 3мм
4 ламинат . Върхо цялата работа има маса , столове и кухненски ъгъл
и засега нее мръднало.
Няма и да мръдне :-D :-D
stambe78 - помощник
А за ефекта от тази изолация може ли да каже някой нещо. предполагам ще е чувствителен.
Стефан - майстор
Още ли имаш съмнения? Разбира се, че ефекта ще е чувствителен :lol:
Ако все още не си го направил давай . Аз го правих преди две год. Но на тераса. Варо=циментов разствор =2см.=фибран 2см. и
теракот.Но не реди на цяло фибрана. Когато стьпваш на малка площ
той леко потьва. Това е.
microamp - специалист
Здравейте
Да попитам, какъв точно фибран използвате под ламината. Обикновен (този зеления с вафлената повърхност) или някакъв по-специален? Чета тук че трябва да е по твърд за пода, но като отида в магазина ми казват няма такова нещо. Ако използвам обикновения дали ще имам проблеми. Видях че обикновения има издържливост до 300кПа а тоя за под (FL или нещо такова) до 400-500 кПа, в смисъл че разликата не е голяма. Между листовете фибран като се лепят по пода оставя ли се разстояние между тях, нещо като технологична фуга, или е по-добре да няма,... или е още по-добре да има запълнена с лепило? Колко време оставяте да съхне лепилото под фибрана преди да преминете към реденето на паркета?
Благодаря за отговорите
kuuuuuul - майстор
Заравняването/ако няма големи неравности/ на пода може да направиш и с разредено лепило за плочки/най евтиното/ и след това със същото лепило лепиш на гребен,за по дебелия паркет вече ти казаха.
Ето и нагледно аз как го направих:

Прикачен файл

123.jpg
egomen66 - майстор
Плочите на изолацията под ламината май не се разминават... #-o Или снимката лъже. :partyman:Тънкия слои за обиране на вибрациите , не трябва ли да се залага изцяло а не на парчета както я режеш. Въпросите са ми откровени , че съм се лайк на тази тема. #-o
cybersas - специалист
Давай смело - ето аз как го направих - 3 години - няма проблеми никакви.

Прикачен файл

s3.jpg Преди

Прикачен файл

s4.jpg
Вече населена :)
s4.jpg (83.51 KиБ) Видяна 24205 пъти
chicho_mitko - специалист
Преди 6 - 7 години ми се наложи да правя същото упражнение. Втори етаж, на първия голям апартамент, сам човек ( не пуска парно) - в спалнята ти измръзват краката. Стария паркет не става за нищо. Свалих го до замазка, изчистих я колкото можах и ливнах една кофа вода (за да видя къде да попълвам за да изравня). Беше лято и я събрах почти веднага в кофата, парцала и изсъхна за нула време. Два чувала саморазливна замазка в двата края където беше по-ниско и грубо се получи изравняване. Нямах възможност за по-голяма дебелина и за това взех 2 см. Сега идва интересното. Не фибран, а някакъв румънски стиропор с повишена плътност (така ми каза каката в магазина). Като ходех бос по него или като коленичех оставаха леки ямки. И размера му беше нестандартен - 1.20 на 60. Взех от най-евтиното лепило за плочки и на гребен го налепих (перпендикулярно на прозореца). Изравнявах ги с почукване с дъска и мастар и ги оставих да стегне лепилото. До колкото си спомням, не изчаках много да изсъхне, а сложих от най-тънката подложка и напрасках ламината. Спалня е, имам гардероб 2.30 на 2.10 широк и е доста тежък. А самата спалня не е на крака, а на широки табли и е стъпила на голяма повърхност. Сега залягах с мастара да видя дали някъде не е поддало - ами и милиметър разлика не открих. А и фугите на ламината са си супер - никъде не са отворили. Като ходиш усещането е, че стъпваш върху много твърда повърхност, а през зимата спокойно се ходи бос.
Въпреки това, сега ако трябва пак да го направя бих използвал фибран и щях да изчакам най-малко месец преди да наредя ламината.

Тема "фибран под ламината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: