Много интересна и все по-често дискутирана тема.
spro - специалист
Искам да си поставя някакъв вид подова настилка, но все още не съм решил каква да бъде-паркет или ламинат.Бихте ли ми дали съвет каква настилка да избера т.к за евтините настилки казват че от всяко едно миененезависимо паркет или ламинат започват да "цъфтят" .Та нужна ми е информация за предимства,цени/става дума за настилки около 20тина лв.-намерих един ламинат Witex с 25 г. гаранция с безплатно поставяне от фирматa но на цена от 45кинта на кв.м./, качество на настилката,експлоатационни срокове.Изобщо вс. каквото се сетите.
Благодаря.
velsi - Почетен майстор
Не знам какво имаш предвид под "миене". Паркетите се забърсват, не се мият. Има качествени ламинирани паркети с 10 годишна гаранция от производителя на цена около 14,50 лв/кв.м за 7 мм дебелина. 8 мм са към 16 и нещо. Монтажа е елементарен, поставяш си го сам. Масивния паркет ако не се лъжа започва от 25 лв/кв.м нагоре, но там трудно ще се справиш сам. Прибави редене, циклене, лакиране...нещата се оскъпяват. Масивния паркет естествено е по-добрия избор, но всичко си зависи от тебе какво точно целиш - бърз и нискобюджетен ремонт с освежаване на обстановката или по-дълготрайна инвестиция. Като казах "освежаване" ламината е покритието, което ако ти омръзне лесно можеш да подмениш. При масивния паркет не е толкова лесно, а и е неоправдано заради цената.
spro - специалист
да, зная че ламинат по принцип се мие с навлажнен парцал а не с мокър-ако това става с подходящи прибори,нямам предвид наводнение ами понякога знаеш попада повечко вода на някои места, а особено ако това не се забележи навреме става лошо.
tedi1 - специалист
И аз харесвам ламината, освен това е по бързо за слагане и по лесно за промяна. Но съседа над мене е с ламинат и тракането което се чува понякога, като се ходи с по остри чехли или обувки е много гадно. Има ли начин да се избегне, като се сложи нещо отдолу под ламината ? Понякога същото тракане има и в някой магазини, които се обзаведоха с ламинат .

Тема "Паркет vs Ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: