Много интересна и все по-често дискутирана тема.
EDI - майстор
Да, не трябва да се увиват гредите.Изолира се само под тях, да не прониква влага.Чама не гние, няма да има проблеми.Траверсите са правени в автоклави с креозот, там работата е друга.Иначе маслото е стара добра технология, ако искаш да спестиш пари за съвременни материали и върши добра работа.
housedoktor - майстор
Еди е дал правилните съвети ,И точно това което е посочил в Европа си има име:damp proof course.
kalin72 - майстор
И аз имам питане по повод старо дюшеме...
Искам да сложа вата между гредите, но как да разкова дъските максимално внимателно? С кози крак става ли?
housedoktor - майстор
Става с кози крак или подходящ дърводелски чук,може да ти потрябва и старо широко длето .Внимавай когато вадиш гвоздеите ,защото разцепват около отвора си.Ако си извадил дъските и по тях има гвоздеи,то вади ги през глава (надоло), като отсичаш първо главичката
kalin72 - майстор
Отворих няколко дъски, отдолу е сгур върху плоча, дъските не стават за обратно поставяне, не са читави...мисля да сложа вата, но каква и колко? 5 см, 10 см? И отгоре, OSB + гипсофазер+ламинат? Или да сложа още изолация върху OSB-то?
А на втория етаж има ли смисъл да правя същото? Или да махна само дъските, без да слагам вата?
kalin72 - майстор
Друг въпрос, мога ли да сложа вата 5 см върху сгурта?
EDI - майстор
Ако нямаш никаква влага, може.Ако имаш, изолирай сгурта и ватата.Защо не я махнеш сгурта, или дупката става много дълбока.Аз при всички случаи бих изолирал.
kalin72 - майстор
Няма никаква влага. Дупката става към 10-15 см, но си мислех дали няма да си спестя труда по изхвърлянето, както и дали няма да е една допълнителна изолация тая сгур?
EDI - майстор
Спор няма, че е добра изолация.Щом е сухо, нямаш проблеми.
kalin72 - майстор
Добре, и в такъв случай 5 см вата с плътност 30 е ОК? Отгоре мисля да слагам ОСБ или фазер, и Видифлор и ламинат...май е ОК, отговарям си сам ;)

Тема "каменна вата между гредите на дюшеме?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: