• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
След реконструкция на апартамента се обособи нещо като голяма всекидневна.Хола и кухнята се обединени в едно.Прехода между хола и кухнята е чрез отвор в стената.Първоначално мислех в кухнята да слагаме теракот,но се сега ми се върти идеята пода на двете помещения да е един същ - ламиниран паркет.Въпроса ми е дали няма да има проблем за ламината който ще е в кухнята.Там ще бъде и мивка и пералня и за това се притеснявам че от влагата може да стане беля.
Chefo77 - майстор
Вярно е, може да стане беля. Не само от мивката, а от изтърване и забърсване на продукти, падане на прибори и т.н. Освен това не забравяй, че ще сложиш върху него самата кухня ... ако не дай, Боже, възникне проблем, се отремонтира доста по-трудно.
Обаче ако искаш да си сложиш, никой не може да ти попречи :)
nasco2 - специалист
Може в моита кухня е ламинат от най - нисък клас, не, че съм му привърженик, но ми изпадна без пари и се възползвах. На 5 години е и найстина не е в най-цветущо състояние вече, но все пак е от най ниският клас. Нареден по висок клас ламинат с намазан кликпротектор между зглобките не би трябвало да има проблем.
genkogenev - специалист
Шест години нямам проблем / 8 мм допълнително залепен на клик-а/
Кухнята стана за смяна - паркета няма и ръбче . А как се експлоатира само ..................................... :lol:
reevil - специалист
Аз също съм пред подобна дилема - плочки или ламинат, като предпочитам ламината.
Можете ли да препоръчате читави марки както и с какво се намазват сглобките при монтажа?
nasco2 - специалист
reevil написа:
Аз също съм пред подобна дилема - плочки или ламинат, като предпочитам ламината.
Можете ли да препоръчате читави марки както и с какво се намазват сглобките при монтажа?



За ламината се ориентираш от цената, а намазването става с специален уплътнител за фугите на ламината, предпазва от проникване на влага, казва се Klic protect

Пиши от кои град си, за да може някои да ти каже от къде да си го купиш.
reevil - специалист
От Габрово съм, тук най-голяма верига за ламинат е Алекс и ко и предлагат KAINDL, дано да имат приличен асортимент и да са на ниво :lol:
Chefo77 - майстор
reevil написа:
От Габрово съм, тук най-голяма верига за ламинат е Алекс и ко и предлагат KAINDL, дано да имат приличен асортимент и да са на ниво :lol:
Kaindl е страхотен ламинат! Беше първия ламинат, на който масово започнаха да импрегнират кликсистемата с някаква химия против влага, пакетите стояха мазни отстрани. Имат много хубава релефна серия - малко по-скъпа е от "стандартната", но стои страхотно!
Има ламинати с прекалено малки допуски и употребата на Click-guard или Click-sealer може да доведе до леко повдигане на ръбовете.
ArturDent - Почти Безобиден
И в къщи няма проблем с ламината, но е лепен, а не е клик, така че си правете изводи на колко години е ;)
Клика тогава беше поне 2 пъти по-скъп.
Може би лепилото с което е лепен ламината предпазва от влизане на вода ? Защото вода върху него е имало и ще има.
BLUEFEN - специалист
а относно клик геловете ... както би казал колегата Chefo Bul shit!
  • 1
  • 2

Тема "Ламиниран паркет за кухня.Може ли?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: