Много интересна и все по-често дискутирана тема.
klambrev - специалист
Къщата е стара, мазето е зидано с камъни на половина в земята.
2 стаи са , едната около 10 квадрата , другата е по голяма но за сега искам да направя тази малката. Под няма , само пръст е. Няма влага.
Искам да излея някаква замазка и да направя стените и тавана с гипсокартон.
Въпроса е тази "плоча" дали ще има нужда от ивични основи или само като заравня пръста и сложа дебел найлон ще е готова за замазка. Колко е минималната дебелина на подобна замазка. Арматура предполагам готова ще ползвам от тази 20х20см. Най-вероятно ще завърша замазката с теракот

Събирам всякакви предложения.
Благодаря предварително.
torbalan - Дървен философ
аз направих същото, но арматура не сложих... не ми се разправяше да ходя да купувам и т.н.
направо върху пръстта излях около 7 -10 см. бетон...

минаха няколко месеца - пукнатини няма...

лично аз смятам да лепя гранитогрес обаче... има един евтин на КАИ - около 13 - 15 лв. за кв. метър по магазините...
bisplus - специалист
klambrev написа:
Къщата е стара, мазето е зидано с камъни на половина в земята.
2 стаи са , едната около 10 квадрата , другата е по голяма но за сега искам да направя тази малката. Под няма , само пръст е. Няма влага.
Искам да излея някаква замазка и да направя стените и тавана с гипсокартон.
Въпроса е тази "плоча" дали ще има нужда от ивични основи или само като заравня пръста и сложа дебел найлон ще е готова за замазка. Колко е минималната дебелина на подобна замазка. Арматура предполагам готова ще ползвам от тази 20х20см. Най-вероятно ще завърша замазката с теракот

Събирам всякакви предложения.
Благодаря предварително.
Тази мрежа ще ти свърши работа...отлей първо 5-6см с бетон и след това направи3-4см земновлажна замазка.
klambrev - специалист
така докарах го до разчистена стаичка, найлон, арматура подпряна на няколко камака да не ляга до долу. няколко нивелирани арматури стърчащи от стените сам подготвил да за ориентир при нивилирането на бетона.
подговен е улей от улицата през прозорчето до мазето за бетоновоза и чакам някой в района да поръча бетон та да му влезна на партия за 1 кубик

Въпроса е дали ще успея да я заравна достатъчно та после само лепило за плочки на гребен и да метам плочките или ще трябва и още една замазка да правя ?
torbalan - Дървен философ
аз обикновено не успявам да заравня достатъчно
за това намирам най-високата точка на пода
от там хващам нивото
и лепя с по-гъсто лепило на по-дебел слой...

сигурно не е правилно, ама върши работа :)
freshenero - специалист
Може да нивелираш предварително право оребрено желязо,киоето да остане там след издърпване с мастар, или нещо като мастари от дърво вместо ступове,които да махнеш на следващия ден и запълниш впоследствие.....Ако ти се занимава де.
klambrev - специалист
ето до къде го докарах
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тема "Под на мазе на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: