Много интересна и все по-често дискутирана тема.
martingr - напреднал
Здравейте,

Майсторите дето слагаха паркета на места така го лакираха, че има едни грозни петна - не били минали добре с лака. Поради това искам да се лакира още веднъж, но ми се ще да не ги виждам тези майстори повече. Чух, че паркетът трябва да се жулне леко със ситна шкурка, за да се активирал и послед да се нанесе лака. Ако е така, няма ли след това да се виждат следите от шкурката по лака?

Благодаря предварително за всеки съвет!
evdoki - специалист
Здравей,
Според мен няма да се виждат драскотините , ако изпълниш препоръките ми :)
За предпочитане е да шкуриш с машинка.Започваш от шкурка 240.С нея изравняваш неравностите по лака.След това шкурка 320 до 600.Ако искаш да е невероятно гладък - след лакирането триеш пак с шкурка 1800-2000 съвсем тънък слой, целта е да е абсолютно равен лакът, понеже четкака не го прави навсякъде равномерно.След шкурката полир паста, нанасяш на парцал и триеш докато ти хареса резултатът. Дано съм помогнал
Дерзай
Стефан - майстор
Интересно ми стана - по тоя паркет ще се стъпва ли след тия операции? И изобщо, необходимо ли е да се прави такава обработка?
evdoki - специалист
Нека питащият каже.
Ако не друго ще му се "напълни душата" като го види завършен :-D
null - специалист
evdoki написа:
Нека питащият каже.
Ако не друго ще му се "напълни душата" като го види завършен :-D
И така докато някой не стъпи върху тоя паркет, когато ще му се пръсне сърцето на човека. Още не съм видял лак, който не се драска.
martingr - напреднал
Благодаря evdoki,

В интерес на истината на мен ми се ще нещо доста по-бързо. Паркета така или иначе ще се драска, ама искам да го лакирам, че на едно място има петно недолакирано дето ме дразни. И си представях нещо по-бързо - например няколко часа за леко шкурване и лакиране.

Поздрави
martingr - напреднал
Благодаря evdoki,

В интерес на истината на мен ми се ще нещо доста по-бързо. Паркета така или иначе ще се драска, ама искам да го лакирам, че на едно място има петно недолакирано дето ме дразни. И си представях нещо по-бързо - например няколко часа за леко шкурване и лакиране.

Поздрави
sanig - специалист
Нашият паркет е лакиран преди 5-6 г. Предупредиха ме, че местата които не са лакирани добре ще потъмнеят и наистина така се получи.
И аз мислех да се мине със шкурка и после лак, но тъй като не съм убедена в резултата все го отлагам. Няма ли после да се различава много стария от новия лак? А и съм чувала че не може с различни видове лак
Стефан написа:
Интересно ми стана - по тоя паркет ще се стъпва ли след тия операции? И изобщо, необходимо ли е да се прави такава обработка?

ТАКА КАКТО СТЕ Я ПОТКАРАЛИ ЩЕ НАКАРАТЕ ЧОВЕКА ДА ВЗЕМЕ ШЕЛЛАК СПИРТ И ПОЛА И ДА ПОЛИРОВА
ЕДНО ЛЕКО ШКУРВАНЕ С МАШИНКА И 240 ИЛИ320 НАПЪЛНО МУ СТИГА А ОТГОРЕ ДВЕ РЪЦЕ МАЛКО РАЗРЕДЕН ЛАК СА ДОСТАТАЧНИ НО КАЗВАМ МАЛКО РАЗРЕДЕН ЗА ДА НЕ ОСТАВАТ ЧЕРТИ ОТ ЧЕТКАТА

Тема "Ре-актививане на паркет! Има ли такова чудо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: