Много интересна и все по-често дискутирана тема.
zliabili - специалист
Здравейте,

Някой да знае в каква пропорция се прави мовелитова шпакловка. Чувал съм, че трябва само цимент, вода и Ц200 и ако е така,това ще ми е най-икономичния вариант да реставрирам една позахабена бетонна площадка.
Илиян Илиев™ - майстор
Площадката на открито ли е?

Каква ще е ролята на Ц200?

п.п. Честно да си кажа, не съм чувал за такава шпакловка. Нито като име, нито като съставки. Това естествено не означава, че не съществува. Просто е доказателство за плитките ми познания и дълбокото ми самочувствие.
zliabili - специалист
Ц 200 мисля, че се слага за здравина и не позволява замазката да се напоява с вода.
masterval - майстор
http://silistra.bg/OP/file/tehn.dograma.pdf
Не разбрах кво точно е мовелит (Mowilith), но явно добре се печели от него.
Грабим или гробим е по-правилно да се каже?
zliabili - специалист
[quote="Илиян Илиев™"]Площадката на открито ли е?

На открито е
rendo - специалист
Ц200 - се слага за да няма влага - въпреки че лепилото е водоразтворимо докато не е изсъхнало след като изсъхне не позволява проникването на влага
Илиян Илиев™ - майстор
Най-после разбрах каква е бялата течност в тубата на двукомпонентната хидроизолация. Явно е рзредено Ц200, а тежкарите праскат по 100 евро чувалчето и тубата.
rendo - специалист
ц200-тата и водното стъкло правят чудеса използвани по правилния начин на правилното място и от правилни ръце :D
много от грундовете имат ц200 в тях - просто номера е че производителя е намерил правилното количество консистенция и го е направил в готов продукт който продава на съответната цена
zliabili - специалист
При положение, че е толкова безизвестна тази шпакловка, май няма кой знае колко голямо приложение. Предложете нещо алтернативно, възможно най-икономичен вариант.

Тема "Мовелитова шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: