Много интересна и все по-често дискутирана тема.
estorm - специалист
Почти на една цена са и се чудя кое да избера. Отдолу е теракот a разликата във височината не ме бърка в случая. Кое да избера ?
Смятам да облицовам стените на кухнята и коридора с МДФ . Въпросът ми е има ли смисъл под него да слагам 5мм фибран ?
Chefo77 - майстор
Слагай 2 см тогава. Ходи върху фибрана максимално малко преди да сложиш ламината.
sensi - специалист
И аз да питам, можели направо върху фибрана да се монтира ламинат. Няма ли да има проблем после ако се слагат мебели. Аз мислех да сложа ОСБ и тогава ламинат, но ако няма проблем, по евтино ще ми излезне.
Chefo77 - майстор
Ако знаеш къде ще бъдат тежките мебели, можеш да заместиш под тях фибрана с твърд материал. Миналата седмица монтирах така един ламинат, под "краката" на огромния хладилник замених фибрана с дървен материал.
marian1 - майстор
На един приятел залепих 5 или 6 см фибран на пода под ламината - не е мръднал - има и тежък гардероб в стаята - мислех че ще останат первазите във въздуха :lol: за сега 8 месеца - не е мръднало - имай предвид, ако не знаеш, че има фибран за под - по голяма е плътността му. Малко е несвързано, ама гледам и на друго място ... :lol:
ulieliadi - специалист
Първо се извинявам на колегата , че питам тук в неговата тема.
Предстои ми и на мен правене на замаска с пълнеж от фибран за по-топло на крачетата :-D
Изправен съм пред дилема как да го направя:
1.Вариант е да направя замаската водоравно и после на гребен да залепя 4см фибран. Отгоре ламинат
2.Вариант е първо да налепя фибран 3-4см и отгоре да направя замаската подсилена с армираща мрежа. И тук отгоре е ламинат.

Мисля си, че втория вариант е по-удачен от здравина, но първият ми се струва по-топъл и лесен :? Отворен съм за всякакви идеи и предложения :partyman:
Chefo77 - майстор
И двата варианта стават. Ако се спреш на втория вариант, но вместо мрежа направиш 3-4 см армирана замазка (с арматура, не само с мрежа), можеш и паркет да наредиш, и плочки ако се наложи ...
FMaster - специалист
Лепи 8см. фибран и отгоре директно крайното покритие. Ако е плочки сложи си армировка поцинкована 4мм. и флексово лепило. Ако е ламинат директно върху фибрана. Успех!

Тема "Фибран 5мм или 2см под ламинат ? И МДФ стена ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: