• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
valpen - напреднал
Колега iva6ki,
моята препоръка е да си купиш лентов шлайф /в Практикер марката "ОК" беше последно на цена под 50 лв/и с шкурки с едрина 60, 100, 150 би постигнал много задоволително качество с умерено усилие. За мен лично бе много по-лесно с лентовия шлайф, отколкото с виброто. Работата с шлайфа изисква повече внимание и по малко натиск. Можеш да фугираш със смес от тапетно лепило и Ц 200/съотношение 1:1/ и чиста трина или със смола за фугиране/пр. Sirca/. Правил съм го и с двете и става добре, като недостатък на първата смес бих изтъкнал, че след фугирането шкурката се набива много здраво с лепилото и става по малко ефективна.
iva6ki - специалист
За лентов шлайф не смея ,че ще цикля за първи път а и е чам.
Меко е и докат се усетя ще го направя на писти :? а за фугирането
сменя ли си цвета първата рецепта след изсъхване понеже мисля светло
да го направя.
професионал - специалист
За първата не знам,но със сирката съхне за минути - ако се отвори фуга докато шлаифаш,фугираш и се местиш в другия край за 5 мин. и след това може да си продължиш без да набиваш шкурката - фугата е изсъхнала.
valpen - напреднал
Цветът на фугата не се променя, изисква повече време за съхнене/12-24 часа/. Прави се смес с гъстота на детска каша. Преди да фугираш, изчистваш хубаво фугата с шпакла и добра прахосмукачка. Фугата е еластична и същевременно здрава-т.е не изхвърча при последващото циклене. Не е за пренебрегване и цената-няколко пъти по евтино е.
iva6ki - специалист
На това съм се спрял, мисля ще свърши работа :?
Виброшлайф SKIL 7361AA

Технически спецификации:

* Мощност..................................................................... 240 W
* Размер на плота...................................................... 92 х 185 mm
* Размер на обикновения лист шкурка................ 93 х 230 mm
* Размер на листа шкурка велкро......................... 93 х 185 mm
* Вибрации (без товар)............................................. 12000 - 26000 min-1
* Диаметър на орбитата на шлайфане............ 2.0 mm
* Тегло............................................................................. 1.9 kg
* Ефективно шлайфане и мощен електромотор за бързо, гладко отстраняване
* Електроника за променлива скорост за контрол на отнемания материал при работа с различни материали
* Вградено прахоулавяне и система с двоен „филтър за праха“ за по-чиста работа
* Избор на шкурка: закрепване на шкурката с велкро или щипки
* Ергономичен дизайн, включващ мека ръкохватка за удобна работа
* Ниски нива на шум и вибрации
* Ключ за включване/изключване отгоре на инструмента за лесен достъп

Включени аксесоари:

* Отделение за филтъра за прах
* 3 листа шкурка (2 бр. нормални, 1 бр. велкро)

Гаранция: 24 месеца за физически лица; 12 месеца за юридически лица

Прикачен файл

4356itln73785-vibracionen-6layf-skil-7361-aa.jpg
4356itln73785-vibracionen-6layf-skil-7361-aa.jpg (72.19 KиБ) Видяна 11273 пъти
EDI - майстор
Този е същия като моя, но без датчика за натоварване.Ще ти свърши добраработа.
Chefo77 - майстор
Аз имам нещо подобно - с датчик за претоварване, с велкро, но без регулиране на мощността. Не съм доволен - ползвал съм го 3-4 пъти, първо се разтропа и започна да пада отделението за прах. Реших проблема с "инсталацията" на дюбел, който опъва пластмасата и уякчава "сглобката". После (а може и да е било по същото време) започна зверски да вибрира. Занесох го в сервиза - оказа се лагерно тяло и тъй като лагерува в корпуса, смениха целия корпус. Успоредно с това велкрото по ъглите започна да си заминава. Бих казал, че съм от хората, които си ценят инструмента, така че варианта претоварване, изтърване и т.н. издевателства са ми чужди.
И като ми писна и ми се откачи ръката от вибвациите, отидох за малък плосък виброшлайф на Макита и се върнах с ... ексцентър на Метабо. Нищо общо със Скил-а.
Иначе за самата му работа - шкури добре - факт. Но те и райдърите вибрират и шкурят :wink:
Моят съвет е да погледнеш И Макита - мисля на 149 лева ще получиш нещо с много по-малко вибрации. А вярвай ми - това е важно, когато няма да шлайфаш 5 минути без прекъсване :)
iva6ki - специалист
Ами аз го поръчах вече, в крайна сметка за домашни цели ще
се ползва а и дюшемето като направи ми се е изплатил :-D .
Ще бъде риск печели ,риск губи.
Chefo77 - майстор
Е тогава ЧЕСТИТО в аванс :)
Както казах - забележки към работата му нямам - бачка си! Пък може и да съм уцелил нещо понеделнично :)
EDI - майстор
:lol: ;моя се оказа от сряда, тормозя го до дупка и кордите дори не са мръднали още.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Дюшеме (дюшаме) върху пясък - класически монтаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: