• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
prascho - майстор
Леле леле, какво ги правите вие жените бре...млади хора :).

П.П. Защо пък пясъка да не се замени с керамзит, но трябва да се запълни до нивото на дъските. Така няма да може дървената греда да го измести. Според мен би могло да стане. Макар, че пироните трябва да се забравят. Само с винтове за да няма вибрации при монтажа на дъските.
sergy - напреднал
Здравейте, Приятели на дюшемето!
Благодаря за добрите думи и чудесните съвети.
Да дам някои отговори.
1. Старото дюшеме беше върху сгурия. Изхвърлих 10 чувала сгурия и 1 чувал хлебарки. Сега, с пясъка - просто няма. А ако бях обработил и гредичките... Но от баба ми знам, че на село са ценяли къщите с чамови греди, защото не ги яде дървоядът ;-).
2. Skil-чето винтоверт/дрелка е най-добрият инструмент от този вид: 6 м. кабел и е безшумно. Навих с него към 500 винта 5/100 в дюшемето и към 20 винта за бетон - директен монтаж. В бетона с тях съм захванал железни врати и к'во ли не.
3. Нямах намерение да покривам с ламинат, но жилището се получи с 4 вида настилка: стари паркет и дюшеме, мозайка и новото дюшеме. Така им придадох "търговски вид", прилагам снимка.
4. Технолгично решението за този вид монтаж съм сверил с доста чужди сайтове.
Желая успех на всички!

Прикачен файл

DT5StaiOtAntreto.jpg
iva6ki - специалист
Колега това упражнение би го спестил с изолация и замаска :shock:
ама различни хора различни идеали.За мен дюшамето е доста по ценно
и приятно а и по топло. В спалнята направих грешка и сложих върху
старото дюшаме ламинат за което съжалявам.Супер изглежда и дано не
съжаляваш за дюшамето. :wink:
sergy - напреднал
iva6ki написа:
Колега това упражнение би го спестил с изолация и замаска :shock:
ама различни хора различни идеали.За мен дюшамето е доста по ценно
и приятно а и по топло. В спалнята направих грешка и сложих върху
старото дюшаме ламинат за което съжалявам.Супер изглежда и дано не
съжаляваш за дюшамето. :wink:
Така е. Но като извадих изгнилото дюшеме и греди останаха 15 см за пълнене. 4 етажа без асансьор ;-). А намерих евтини руски дъски и се подлъгах.
profesionalist_wood - майстор
Здравейте.Абе чета си една статия за реставрация на стара къща,гледам тоя начин на полагане на дъски правилен ли е?
http://www.zdravjivot.org/15746/%D0%B5% ... %BD%D0%B8/
crez - майстор
Какво неправилно виждаш,че питаш правилно ли е? :? Съвсем нормално полагане на дюшеме върху майки замазани на пода, причукване с парче дюшеме за да не повредиш нута.
sergy - напреднал
Здравейте, Приятели!
Радвам се, че темата се приема вече няколко години.
В момента:
-дюшемето не е мръднало;
-пясъкът е между 2 и 3 см максимум, измит, пресят и оставен да съхне един месец с премесване;
-за дъските: посъветваха ме да ги оставя в помещението един месец, за да се уеднаквяла влажността - ГЛУПОСТИ! Дъските бяха идеално прави и чудесни за редене. След един месец не остана нито една права. Добре че бяха доста повече. А и с винтовете 5х100 и скоба+стяга успях да ги "изправя". Според мен трябва всичко да е готово - пясък, бичменца нивелирани и запънати леко с пяна по краищата и тогава да се докарат дъските и да се почва реденето.
-амбиция ми е за следващото дюшеме да ползвам дъб или бук (пак върху пясък, разбира се), някой има ли опит?
-за колегите с лакирането повтарям принципа:
НА ТЪНКО ДАМСКО ТОКЧЕ НЕ ИЗДЪРЖАТ НИТО ПАРКЕТ, НИТО ДЮШЕМЕ, НИТО ЛАМИНАТ, НИТО АЗ!
Серги

ps В момента осолявам пресен черноморски паламуд по поморийска рецепта. Ако стане, ще пиша. Няма нищо общо с пресолените паламуди, сухи като шпертплат.
sagruob - помощник
Здравейте. Изчетох темата на един дъх, идеята за нивелация с пясък ми се струва чудесна. За съжаление съм начинаещ и бих искал съвет/консултация от човек, който е монтирал такава скара. Ако можете да препоръчате майстор в Бургас или региона, ще съм много благодарен!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Дюшеме (дюшаме) върху пясък - класически монтаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: