• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
radius - майстор
Вече попитаха, но не видях отговор - тези подложки от пясък как удържат на вибрациите. Не потъват ли майките още при монтажа, да не говорим за после при употреба?
Методи - специалист
радиус,
аз не съм специалист, но от това, което прочетох и видях, като снимков материал (вж. снимки номер 3 и 7 на стр. 1) считам, че не би трябвало да има проблем, защото, освен под майките, има насипан пясък и около тях. При това положение, ако поради някаква причина има изместване на пясъка под майките (в следствие натиск), поради способността на пясъка да се стича, след като се премахне натиска, празното пространство под майката ще бъде запълнено отново от пясъка. Може би ще има проблем, ако пясъка поради някаква причина се овлажни и способността му да се стича намалее.
Ако обаче цялото пространство под дюшемето се запълни с пясък, няма да има сила, която да накара дюшемето да се движи нагоре надолу, освен ако не са се изметнали или майките или дъските.
Лек ден
radius - майстор
Има логика в това, но за мен е под съмнение способността на пясъка да се самозапълни под майките. Иначе системата изглежда примамлива за направи си сам. Може би поставянето на пясък по целия под с цел самозапълване, а не толкова против насекоми, тъй като последните си живеят много добре в пясък.
Методи - специалист
радиус,
съгласен съм с теб за насекомите и за системата направи си сам.
Има нещо, което в цялата схема ме притеснява. Това е тежестта на пясъка.
Ако е на приземен етаж без маза иди, дойди. Но ако трябва да пълниш над плоча и то с по-голяма дебелина на пясъка, не зная дали конструкцията ще издържи. Все пак всяко нещо си има предел.
Сигурен съм, че всеки си дава сметка за това, но пусти пари за материали.
radius - майстор
Пълниш с пясък , но няма замазка, така че масата не расте.
Методи - специалист
Замазката е само под нивото на майките. Пясъка е и около тях. Това е на пръв прочит.
Разбира се трябват изчисления, затова няма да споря.
Аз съм благодарен, че го има този форум, та да сподели човек за терзанията си.

Проверих.
бетон (обикновен) 2200 - 2500 кг/м3
пясък (0-4 мм.) 1500 кг/м3
iva6ki - специалист
EDI написа:
Няма да е 2-3 дена, аз 32 квадрата ги ударих за по-малко от един ден.Само си купи антифони за ушичките, че звука от виброто хич не е приятен за по-дълъг период от време.
Колега можеш ли да дадеш повече инфо ,че и аз имам едно дюшеменце и
се навивам с виброшлайф да го мина.Понеже е пода е гредоред ме е страх
като качи голямата машина че ще бутне мазилката на 1 етаж.Каква едрина шкурка си ползвал,
колко ръце, с какво запълни фугите че аз имам тук таме и ако някой може да даде съвет какъв
лак да използвам понеже при гредореда има движение.Да не се нацепи после. :?:
EDI - майстор
Със шкурка 60 работих, но при мен дюшемето беше горе-долу гладко в пакетите и даваше сравнително равна повърхност.В зависимост от твоето дюшеме, може и с 40 да пробваш.Минах го една ръка с виброто.Фугите не ги запълвах, не ми харесва този начин на работа, оставих си ги така.Използвах български полиуретанов еднокомпонентен лак ЛУРЕТАН 2001.Ударих една ръка, след като изсъхна минах отгоре нежно с парче шкурка 120 да обера настръхналото и отгоре още една ръка лак.При мен това дюшеме е на вилата и това ми е беше достатъчно.Можеш да удариш 3 ръце, като шкурката 120 я направи след 2-рата ръка.Има и много по-добри лакове естествено, колегите дето се занимават с паркети могат да кажат какво да използваш.
iva6ki - специалист
Супер си.Аз три ръце лак ще го мина ама за фугите се чудя и ако
можеш да споделиш какъв ти е виброшлайфа ,че вчера обикалях да
си зема и като им кажа какво ще правя ми казват ,че нямало да издържи :shock:
пък те са 15кв.Ако е реклама на лично.
EDI - майстор
А, защо да е реклама.Виброто ми е СКИЛ 240 ватов - http://www.skileurope.com/catalogue/lng ... F0157366AA ей тоя дзвер ползвам вече няколко години, много здрав се оказа.Към 80 лева струваше, доколкото помня.Но не търках с велкро, а с лентова шкурка, нарязах си парчета.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Дюшеме (дюшаме) върху пясък - класически монтаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: