• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
parketmilanov - специалист
чакаме снимки лакирано че стана интересна темата.но отдавна няма развитие..:)
поздрави
walko - специалист
Няма да е скоро!
Останах без работа....криза казаха...съкращяваме! :cry:
Няма работа, няма пара за ремонт, но иначе го реших...дюшеме ще е от масив, ще си купя една шлайфка Райдер да и взема душата че после няма да има за какво да я ползвам, намерих си и противогаз за лакирането (че да не се надрусам много :-D ) , сега обаче трябва и работа да търся! Иначе съм решил и вата да сложа от евтинката...Isover, и найлон отгоре за да не дишам вата цял живот и тогава дъските. Изобщо....план има, пари не! :-D
sergy - напреднал
Здравейте момчета и момичета с/без дюшеме!
Надявам се да съм бил полезен.
Отговярям на забележките.
1. С неудоволствие скривам дюшеменцето, защото:
- жилището е старо д. стои като кръпка между мозайка, стар паркет и друго дюшеме, а с един ламинат ще го направя еднакво;
- дъските не бяха добри (различна височина на нута) и от едната страна съм ги минал с циркуляра, а без "перо" ще влизат боклуци отдолу;
- някои съвети за талашитени плоскости са неадекватни спрямо темата.
2. Методът "бичмета върху пясък" не изключва вата за топлоизолация.
3. Не сме коментирали обработката на материала против горене, влага и насекоми - за мен има противоречие: ако го обработиш с тези мокри вещества преди монтажа няма ли се изпокривят и бичмета и дъски?
walko - специалист
А какво мислите за ватата?
Какво ли не прочетох в нета за нея, било то каменна или стъклена.
В половината сайтове пише "Канцерогенна-тя ни убива", а в другите пише, "не е вредна според свет. здр. организация е в една група по вредност с чая!"
А иди че вярвай, накрая ше сложа стиропор да ми е мирна главата! :?
vitrinabg.com - специалист
Първо поздравления на Сергей за темата.Предстои ми в близко бъдеще да монтирам дюшеме.Показания начин ще ми спести много време и пари и смятам да опитам да го накова по-неговия начин.Интересно ми е само как пясъкът не пропада под натиска на дюшемето?Примерно през колко сантиметра се слагат пилетата от пясък?
Имам лентов шлайф на райдър и ти гарантирам,че ще съжаляваш жестоко купиш ли такъв.Ползвам и други машини райдър от три само една е читава.Другото са пари на вятъра.
Методи - специалист
Здравейте майстори.
Макар на пръв поглед да елементарен проблема ми, моля за вашата помощ.
Къщата в която живея пода е от мрамор (останал от предишния собственик). Не съм противник на естествения камък, но да живеех някъде на по-топло.
Въпроса ми е следния.
Желая да поставя дюшеме, мрамора няма да го махам. Новопоставени врати не ми се режат. При тази ситуация височината, която мога да си позволя е 45 мм. максимум. Дайте съвет или идея за майките. Ако приемем, че дюшемето ще е с дебелина около 25 мм., то майките остава да са с дебелина 20 мм. На мен тази дебелина малко ми малее.
Как да реализирам проекта?
Очаквам отговори.
walko - специалист
Малее или не, директно на камъка пък съвсем не бива! Ще е студено!
Друг вариант,.........нареди фибран 2 или 3 см., като подложката при ламинат, само дето нямам идея на кво да ковеш дюшемето после,а и лепете е кофти идея!
Дано някой е с по-оригинални идеи от мен! Успех!
Методи - специалист
Благодаря за отговора walko.
Мислил съм за 2 варианта:
1-ви вариант:
- летви майки - колкото дебели толкоз;
- между майките фибран за изолация.

Мен ме притеснява повече, че дебелината на майките е малка, да не би винтовете за дърво да не държат добре, но пък от друга страна, ако майките са по-широки мога да навия повече винтове макар и по-къси.

2-ри вариант.
Дъска 4 см. дебела, подложка за допълнителна изолация и захващане към пода с анкерни болтове. Малко налудничаво, ама като преправяш чужда работа е така.

Чакам и другите майстори да изкажат мнението си.
професионал - специалист
Първия вариант мисля, че може да се получи,но ако е равен мрамора и укрепиш подложките (летвите) по-нагъсто за мрамора с дюбели и ако има луфт оттдолу - пяна.Подложките трябва да са ти по-гъстичко, а пък втория ти вариант изобщо не го разбрах. :?
Методи - специалист
И аз мислех така да направя, както казваш. Майките по-нагъсто с дюбели към мрамора. Мрамора не е идеално равен, та затова мислех, къде с пяна къде с подложки за ПВЦ дограма да нивелирам майките.
Втория вариант е следния.
Дебелата 4 см. дъска я разпробивам на няколко места (так, все едно, че отдолу има майки), маркирам, поставям анкерите, нивелирам дъската и с болтове я захващам за пода.
Проблема може би ще е в празните пространства отдолу. Та затова може и някой отвор да направя в дъските и да впръскам пяна отдолу.
Сега като описвам този вариант си мисля, че в чудо ще се видя ако го приложа него.
Чакам становища.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Дюшеме (дюшаме) върху пясък - класически монтаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: