• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
kam34 - специалист
Един малко страничен въпрос, скилчето как се държеше при толкова работа наведнъж, мисля да си взема същото че ще ми трябва за един навес над тераса :?
walko - специалист
Щур човек да съсипеш тая красота като я скриеш под ламинат! :?
И на мен ми предстои нещо такова защото подовете са ми студени и сега дилемата е дюшеме или ОСБ плоскости и отгоре ламинат?
1. Дюшеме-красиво но едва ли ще намеря добре изсъхнало и да НЕ Е под 3см. дебелина! Към цената се добавят и 5лв. на квадрат за циклене и лак и става 20лв/м2! А й не съм редил дюшеме. Но харесвам уюта на истинското дърво.
2. OSB+Ламинат прави 16лв.+ 10лв. Общо 26лв/м2 И това ако ламината е евтин имам и идея вместо OSB за ПДЧ плоскости за 18мм. дебелина цената е под 10лв/м2 и така сметката идва наравно с дюшемето!

Та молбата ми е дайте плюсове и минуси за двата варианта, за да взема решение на базата на повее информация!

И някои правил ли го е това второто, но не с OSB а с ПДЧ защото ПДЧ-то е на половина като цена Дали не е по-крехко, щом е по евтино и дали няма да се счупи от тежеста в кухините м/у гредичките, защото структората на частиците е друга:по-финни са от OSB-то това дали прави материала по крехък?
masterval - майстор
Щом подовете са ти студени, откажи се от вариант 2.
Chefo77 - майстор
Ако ще добавяш за циклене и лак 5 лева, МОЛЯ ТЕ, НЕ ГО ПРАВИ! Малко по-малко струват само шкурките на качествена циклеща машина ...
walko - специалист
masterval написа:
Щом подовете са ти студени, откажи се от вариант 2.
Мислех че няма особена разлика, идеята е пак да е върху скара от греди 5см., а между тях вата. Така конструкцията ще си е като на дюшеме. Иначе наистина е студен, на долния етаж не живее никой!
Последна промяна от walko на ср ное 09, 2011 4:16 pm, променено общо 2 пъти.
walko - специалист
Chefo77 написа:
Ако ще добавяш за циклене и лак 5 лева, МОЛЯ ТЕ, НЕ ГО ПРАВИ! Малко по-малко струват само шкурките на качествена циклеща машина ...
Ами такива са цените по обявите, иначе сам на ръка с виброшлайфа си е идея, не съм пробвал, ако внимавам да не задълбая, може и да се получи! Но виж циктеща машина нямам а за 50 м2 ме е оправдано да купувам!
EDI - майстор
Аз на вилата си направих дюшемето.Намира се добро чамово 9 см ширина, дебелината е 26-29 мм, което е достатъчно.Аз си го купих от Ямбол, но май беше производство на някаква фабрика в Ракитово.С реденето няма да имаш проблеми.След като го нредих, го прекарах само с виброшлайфа, и го лакирах.Не можеш да задълбаеш с виброшлайфа, не се бой.
Chefo77 - майстор
walko написа:
Chefo77 написа:
Ако ще добавяш за циклене и лак 5 лева, МОЛЯ ТЕ, НЕ ГО ПРАВИ! Малко по-малко струват само шкурките на качествена циклеща машина ...
Ами такива са цените по обявите, иначе сам на ръка с виброшлайфа си е идея, не съм пробвал, ако внимавам да не задълбая, може и да се получи! Но виж циктеща машина нямам а за 50 м2 ме е оправдано да купувам!
Такива са цените и такова им е качеството на работа. Да ме извиняват колегите - вероятно има и такива, които искат да им се получи както трябва, но сигурно 99% от тези с обявите за 5 лева вземат пари, за да ти осерат паркета!
Буквално ми се драйфа като вляза някъде и вида паркета на ивици или насечен напречно. Ето това е ефекта от т.нар багери - валови машини за циклене - пуснати на бегом през стаята.

Разбира се, не става дума за това да си купуваш машина. Просто не скачай на обяви толкова лесно. Малко са хората, които биха вложили 5-10 000 лева в машини, за да ги пускат за 5 лева с лака :wink:
walko - специалист
Ами четох внимателно съветите Ви, и След като всички казват "Дюшеме", а и след като и на мен така по ми харесва, ще Ви послушам! :-D
Дюшеме ще е, но между гредите от долу ще наредя вата (надявам се да не вдига прах че да я дишаме, щото казват канцерогенна била или поне ще я запечатам с найлон преди да накова дъските) за топло и звуко изолация.
А за цикленето ... ще си поиграя с вибро шлайфа, 50м2 за 2-3 дни все трябва да сколасам!
Благодаря на всички за мненията! :prayer:
И се извинявам на Sergy че използвах неговата тема!
EDI - майстор
Няма да е 2-3 дена, аз 32 квадрата ги ударих за по-малко от един ден.Само си купи антифони за ушичките, че звука от виброто хич не е приятен за по-дълъг период от време.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Дюшеме (дюшаме) върху пясък - класически монтаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: