Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Shark - специалист
Здравейте, обиколих няколко магазина, в които гледах за ламиниран паркет и харесах на марката Kronotex/Немски, но разликата в цената за квадрат за един и същи ламинат в различните вериги е 5-8 лв.
На мен лично ми се вижда много и се замислих дали няма ралика в качеството?!

Отделно стой въпроса с подложките, колкото повече чета в нета се обърквам, а в магазина всеки си пробутва стоката и не очаквам да са на 100% коректни.

От всички изброени:Полиетиленова ,Пенополистирол, Фибранова ,Кокосова подложка, а в Берг видях и една 5мм, която ми прилича на вата и ми я хвалеха, че за разлика от другите изброени при нея го няма това кънтене на ламинирания паркет, като се ходи по него...

За Пенополистиролна и Фибранова подложка се пише, че е канцерогенна :shock: А масово се предлага.

Та въпроса е как да разбера какво качество е ламината?
Коя подложка е най-добра, като качество?
Мнението ви за тези две фирми Berg и паркетилазур?

Мерси на отзовалите се!
Chefo77 - майстор
Привет!
Първо - откъде си? Може да те насочим към магазин.
Второ - има възможност ламинатът да е с различно качество в различните магазини. В зависимост от това какво в момента е "в промоция" в складовете, зависи от десЕните, от обема стока, който даден магазин взема от склада. Берг по принцип са стабилна фирма, не би трябвало да имаш грижи с тях.
Сега за подложките - пенополистирол (PPS) и фибранът са едно и също нещо. Фибран е търговска марка, а въпросните "фибранови" подложки означават подложки от екструдиран PPS или XPS. Различават се от полиетиленовите (PE) по това, че са на плочи, докато PE са на руло. Кокосовите са най-добър вариант ако наистина искаш да получиш по-плътна основа. Недостатъкът им е, че са хигроскопични. Никоя не е канцерогенна, който го казва това е тотално сбъркан с химията?
Ако решиш да смениш избора на ламинат, огледай се за Kaindl, Classen или Tarkett. Не са по-лоши от Кроно-групата, а мен лично повече ми допадат. И нямат отвратителния къс клик, който имат някои от Кроно-тата.
Shark - специалист
Благодаря зя отговора.
Вече си харесах два модела от ламинирания паркет на фирма Kronotex, но както казах ме притесни разликата в цената. При количеството което трябва да взема се връзват 260 лв. разлика и ако качеството е едно и също, защо да ги давам?
За подложката все още съм в размисъл, коя да е...

Очаквам и други мнениея!
parketmilanov - специалист
както винаги чефо изчерпателен, kronotex се предлага от много фирми ,а някои имат и добри промоции ...
провери и после си прави финални заключения:)
поздрави и успех !
и да изпратиш снимки от наредения ламинат!

Тема "Качество на ламиниран паркет и избор на подложка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: