Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте колеги, имам един въпрос към вас!
Имам метална скара върху която има наредено ОСБ 18мм, но понеже ОСБ-то леко подава (скарата е през 50см) може ли да го стабилизирам по някакъв начин?
Аз имам следната идея, мисля да грундирам ОСБ-то, да нанеса хубаво еластично лепило върху което да сложа армираща мрежа и след като изсъхне, пак със еластично лепило да залепя гипскартон отгоре. Цялата операция я правя единствено за да получа основа с минимална вибрация като върху гипскартона мисля да монтирам ламинат, плочки и на едно място мокет. Знам, че е препоръчително да сложа вместо гипскартон, циментови плоскости, но с тях много ще ми се оскъпи, възможно ли е това което мисля да се случи и ако изпускам нещо, моля помогнете със съвет?!
Благодаря предварително!
parketmilanov - специалист
2 варианта виждам аз .
1.махане на осб то и правиш по -нагъсто майките./но това не е доброто решение/
2.слагаш още един слой ОСБ но задължително 20 или 22 мм и го завинтваш за първия с винтове и ако слагаш мокет не забравяш да направиш фрезенк.
а най-добре е и двете неща така може да се гарантира добър под а междувременно може и да напълниш кухините с вата така ще обереш кънтенето при стъпване
поздрави и успех с начинанието
Chefo77 - майстор
... пък може кухините да запълниш с пяна. Свредлото, пяната и си ти. Отгоре - както каза Миланов - 20 или 22 мм ОСБ, със застъпване и си готов. Като се има предвид, че ламината ще поддава леко заради подложката, движението на ОСБ-то между майките няма да го усещаш.
Chefo77 написа:
... пък може кухините да запълниш с пяна. Свредлото, пяната и си ти. Отгоре - както каза Миланов - 20 или 22 мм ОСБ, със застъпване и си готов. Като се има предвид, че ламината ще поддава леко заради подложката, движението на ОСБ-то между майките няма да го усещаш.
Точно това направих и аз преди две-три години: Коридора ми е с ОСБ върху скара и след първата година започна да скърца. Взех пяна със сламка, свредло с дебелината на сламката и започнах - пробивам дупка, пръскам пяна (без да прекаляваш). Така спря да скърца и не се усеща да поддава. При положение, че направиш дупки през 20-тина сантиметра не мисля, че ще ти трябва да слагаш друго отгоре, може направо ламината.

Тема "Стабилизиране на ОСБ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: