Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравеите колеги !искам да правя замаска на 100кв плоча и това не ми е в сила .Но един приятел ми каза че имало някви плоскости които се лепяли на пода по нивелация и след това може да се слага паркет или теракот някои ако знае да каже БЛАГОДАРЯ предварително на отзовалите се :)
tdk 71 - специалист
колега не се занимавай с глупости
направи си замаска
Chefo77 - майстор
А тая плоскост във въздуха ли стои, ако трябва да в по-високо от сегашното положение на плочата?
Послушай tdk 71. Да не забравиш грунда.
Другият вариант е да си пуснеш майки, да ги нивелираш, да правиш посипка между тях, отгоре с плоскости ...
parketmilanov - специалист
казват можело с керамзит и отгоре разни други неща,но аз съм привърженик на старата школа-майки/или самонивелиращи крачета според бюджета ,два пласта осб по 22мм в кухината вата и от горе му паркет
хем изолация хем комфорт на стъпване.
dito - специалист
ПаркетМиланов, не кънти ли така, въпреки ватата? Струва ми се, че ще е по-зле в това отношение спрямо циментова замазка и дори сух под - какви са ти наблюденията? Обмислях някакъв подобен вариант за дневната, но с един слой ОСБ (дали ще свърши работа?) Проблемът ми е, че височината е ниска, имам 2-3 см по периферията на плочата и 5-6 по средата (провиснала е) и няма как да сложа 2 слоя :(. Също така, къде се продават такива самонивелираи крачета и каква е мин. височина, която позволяват?

Тема "Замаска или..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: