Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте,
искам да питам възможно ли е ламинат "Егер" 8 мм. за 7 лв. на квадрат,вижда ми се изключително евтино на фона на останалите оферти( за София говорим)
И ако е така..,какво точно се опитват да ми продадат!?
florian - напреднал
естествено-евтин боклук!!!говоря от собствен опит-купих къщата с чисто нов ламинат в кухнята и на четвъртата година цъфна по фугите!!от честото миене(с преперат за ламинат!!!)може би-все пак е наи-използваното помещение!тук гаранцията е 10 години-делиш на 2 и ето реалния живот на продукта!!говоря за Канада,монтреал!!!навсякъде едно и също!а,имам и в една от спалните-не мръднал,ама колко ли го газим в сравнение с кухнята която е и трапезария и всекидневна!!така че ако ще продаваш- слагай!ако ще оставаш-търси не6то по-качествено!!!
Chefo77 - майстор
Егер-а и на мен ми се вижда прекалено евтина оферта. Макар, че фирмата прави много качествени настилки, предполагам това е серия директен принт и без стабилизиращ слой отдолу, т.е. наистина боклук. Макар че има и доста по-скъпи боклуци :) Колегата е прав - ако ще продаваш (или ще даваш под наем), дерзай. Ако мислиш да го ползваш ... недей.
А тези неща, които ги пишат по пакетите - 5 години, 10 години, 15 години гаранция ... нямат нищо общо с истинската гаранция. Гарантират ви, че след толкова години при нормална употреба ще се запази някаква част от покритието (мисля 70% беше). Европа, какво искате :)
Chefo77 написа:
Егер-а и на мен ми се вижда прекалено евтина оферта. Макар, че фирмата прави много качествени настилки, предполагам това е серия директен принт и без стабилизиращ слой отдолу, т.е. наистина боклук. Макар че има и доста по-скъпи боклуци :) Колегата е прав - ако ще продаваш (или ще даваш под наем), дерзай. Ако мислиш да го ползваш ... недей.
А тези неща, които ги пишат по пакетите - 5 години, 10 години, 15 години гаранция ... нямат нищо общо с истинската гаранция. Гарантират ви, че след толкова години при нормална употреба ще се запази някаква част от покритието (мисля 70% беше). Европа, какво искате :)


е добре тогава ,как да позная качествения? какво трябва да се гледа???
Chefo77 - майстор
Първо се гледат думичките - пише ли "Промоция" (в голееемите хипермаркети) - значи е боклук :wink:
Не можеш за 7.99 или 8.99 да вземеш хубав ламинат - няма такъв филм.
Хубавите ламинати не са само в 1 или 2 цвята - те са серия. Ако не са - значи 99.9 % има нещо гнило - я кофти партида, я второ качество, я изтърван палет. Общо взето винаги съм съветвал клиентите си да избягват големите хипермаркети. Това важи с особена сила за Баумакс (новото във Варна и възможно най-насрания магазин, в който съм стъпвал) - Хора, няма такива цени. Ама наистина НЯМА. Не може фирма, която продава клипсите за первази на 22 лева 50-те броя и вътрешния ъгъл на 4.19 двойката, да пуска "ламинирана настилка" за 7.99 и някой да мисли, че е хубава. Това, което в хипермаркетите си заслужава, е на по-висока цена, отколкото в специализираните магазини и магазинчета.
Та, малко се откъснах де :)
При хубавия ламинат нещата вървят синхронно: дебелина - клас на износоустойчивост - цена. 6 и 7 мм върви да е клас 31 (АС3). 8/31 не си заслужава. 10/31 е ташак. 12/31 е боклук. 7, 8 и 10 мм върви да са 32 клас (АС4). 12 мм ламината - да е 33 клас (АС5). И тук идва тънкия момент - ПРОМОЦИЯ - 12 ММ - САМО ЗА ЕДИ-СИ-КОЛКО, и с малки букво-цифрички, ако пише изобщо - клас 31. Лампата трябва да вика дзъннн.
Хубавият ламинат е с марка. Pergo, Parador, Tarkett, Haro, Classen, Kaindl, Egger, Kronotex, Kronopol и в по-малка степен - Kronoswiss, Kronooriginal, Kronostar (дано не изтървам някой). Той не е с малки буквички долу вдясно "Made by Classen" например - това са бюджетни ламинати, не са лоши, но имат по-ниски показатели. Не е ОК, не е Budget, още по-малко е German Quality или German Design.

Та това е за преди да си видял самия ламинат. Видиш ли го - хубавият ламинат е с мазни кликове - обработени с восък. Хубавият ламинат е с пластмасова долна част - стабилизиращ слой. Egger по принцип е много добър ламинат - но явно са започнали да правят и откровени боклуци, онзиден правих цял етаж от къща с такъв - е долния слой е от хартия!!! Хубавият ламинат е с дебело горно покритие - стабилизиращ слой, рисунък, защИтен слой. Хубавият ламинат с една камара иконки на листовката - устойчив срещу точково натоварване (токчета), подходящ за подово отопление ...

Тема "Възможно ли е това!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: