Много интересна и все по-често дискутирана тема.
prascho - майстор
здравейте,

Да ви попитам от къде мога да си закупя тези три инструмента жизненно необходими и облекчаващи работата при монтаж на сух под с посипка керамзит.

http://www.misiamoiatdom.com/98-изграждане-на-сух-под

Горе долу каква е цената на комплекта, ако може да ме ориентирате. В София съм. Ако са безбожно скъпи има ли вариант за взимане под наем. Лично аз предпочитам да си ги купя.
kalin72 - майстор
Кои са тези 3 инструмента, толкова скъпи???
Аз моя под го правих с нивелир, една майка за подравняването, гумен чук, може и обикновен + по-ширика дъска и трион, за да режа гипсфазера...
marian1 - майстор
Колега ако не ти е за професионално изработване - ( в смисъл да ходиш на ората по къщята) а си е за теб - това ще стане само с дъски и малко гипс по земята - за един път ще издържи да изтеглиш ....Няма нужда за един два пъти да се харчиш ...
prascho - майстор
Колко струват? С тях би трябвало да стане доста по-бързо.
marian1 - майстор
Колко струват? Това към мен ли е? Ако е към мен, за колкото си ги намериш дъските - отиваш в първият склад и си купуваш дъски според това колко голямо ти е помещението - на око прецени - ако не е много широко го "сцепи на две" за да можеш да щъкаш из него. Пускаш ниво - ако нямаш лазер, ползваш маркуч - или в краен случай някой по качествен нивелир - взимаш ниво - според нивото си купуваш дъски - максимално да се доближават до размера, после - бъркаш гипс и дъска по дъска ги залепваш по пода - ( можеш да си помогнеш предварително, ако не си го правил с канап - да си визуализираш) Дори не е необходимо да са рендосани - най-евтините взимаш - но ги избирай една по една - гледай ги да не са дъги! После по показания начин довършваш ... Ако не ти е ясно нещо питай ...
prascho - майстор
Това с фиксирането на дървени дъски към под с гипс е определено към технологията за плаващ под :). Имам да нивелирам към 100м2 затова искам да си взема оригиналните инструменти. Пак подчертавам, ще стане по - бързо особено за направи си сам :).
kalin72 - майстор
Прасчо, кои са оригиналните инструменти за работа със сух под???
Аз ти обясних кое как е, писал съм и в друга тема за поставянето на сух под с керамзит и гипсофазер. Без специални инструменти, 70 м2 за два дни, двама души без опит, само с инструкциите от сайта на Кнауф и от този форум.
prascho - майстор
Дай линк към темата :).

Тема "Нивелационни инструменти за сух под?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: