• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
BLUEFEN - специалист
Не експериментирай , има си достатъчно стандартни подложки които се предлагат на пазара, а и имам чувството , че цената на тоя ''корк'' няма да ти хареса.
Yordan_Andonov - напреднал
Здравейте, за да не пускам нова тема, реших да пиша тук.
Първият ми въпрос е относно подложката на ламината. Решил съм да сложа фибранова подложка (от тези, които се предлагат на листове с размери 1 кв.м.), но се колебая кое е по-добре: Дали да сложа 5мм, или на два слоя по 2мм. Дилемата е, че 2 слоя от 2мм излиза по-евтино от един слой 5мм.
Вторият въпрос е свързан с производителя.
Спрял съм се на Kronotex или Kronospan 8мм. Това е породено от факта, че имам възможност да получа отстъпка за тези марки.
Моля за мнение, какво е качеството на горепосочените марки и евентуално удачни ли са като ламинат средно качество?
Благодаря предварително!
Chefo77 - майстор
5 мм на един път.
Да, и двата производителя са ОК.
Лаконично :lol:
Yordan_Andonov - напреднал
Щом е лаконично, да разбирам, че не стават.
А може ли да ми препоръчате марка?
шоп - майстор
Yordan_Andonov написа:
Здравейте, за да не пускам нова тема, реших да пиша тук.
Първият ми въпрос е относно подложката на ламината. Решил съм да сложа фибранова подложка (от тези, които се предлагат на листове с размери 1 кв.м.), но се колебая кое е по-добре: Дали да сложа 5мм, или на два слоя по 2мм. Дилемата е, че 2 слоя от 2мм излиза по-евтино от един слой 5мм.
Вторият въпрос е свързан с производителя.
Спрял съм се на Kronotex или Kronospan 8мм. Това е породено от факта, че имам възможност да получа отстъпка за тези марки.
Моля за мнение, какво е качеството на горепосочените марки и евентуално удачни ли са като ламинат средно качество?
Благодаря предварително!
Нормално, веднъж имаш 5 мм, веднъж имаш двоен труд и 4мм. Цената на изолациите общо взето е на м3

И двата ламината ще ти изкарат 10 години...
Chefo77 - майстор
Не съм казал, че не стават. Казах, че са ОК и двата.
Лаконичен (кратък) беше отговорът на двата въпроса. Не съм изписал фермани, това имах предвид.
Yordan_Andonov - напреднал
Аз съм се оплел нещо значи :)
Благодаря на всички за отговорите и весели празници.
  • 1
  • 2

Тема "каква подложка за ламинат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: