• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Методи - специалист
Благодаря на всички.
Клипчето съм го гледал.
Проблема при мен е, че не мога да вдигна нивото повече от 40-45 мм., включително финишно покритие. Иначе и аз смятам, че най лесно е с майки. По принцип съм любител на дюшемето, но в моя случай не мога да си го позволя заради височината. Мой познат казва да не минавам на варианта, който съм намислил защото, цитирам "Искаш да ходиш кожата на барабана ли?". Мисля, че ако се постави вата под шперплата, па макър и 10 мм ще обира шумовете и пода няма да кънти. Но като го направя ще видим.
nikolovvd - майстор
EDI написа:
КНАУФ нямаха ли нещо подобно.
Имат, но само за изложения като "Стройко" или "Пловдивския панаир". На мен ми трябваше нещо много по-просто - гипсфазерни плоскости "Вида флоор". Това са две парчета гипсфазер 1500х500х10, които са залепени заводско с изместване 50 мм по Х и Y, така че да се застъпват при лепенето. Преди 7-8 години ги купих от офицялен представител в града, но когато потърсих отново ударих на камък. Намерих връзки, за да вляза в завода и да се срещна с шефа на пласмента, който любезно ми показа какво имат на склад и че минималното количество е едно пале - около 50-60 км. м.
Когато се опитах да вляза да си купя от завода, дори не ми разрешиха да спра до портала, а за влизане на паркинга и дума не можеше да стане. По фирмите, които уж са представители на Кнауф в града въобще не зареждат от продукцията им. Обяснението им бе, че от завода позволявали на работниците да изкупуват дефектната продукция - плоскости с малки дефекти, счуперо ъгълче, ударено отстрани и т.н., която продавали на цена от 2 лв. на кв.м., а в магазините, ако намериш, ти го продават от 11 до 13 лв. на кв.м.
Методи, в следствие на горните ми патила съм решил следващата година да направя една замазка върху дюшемето, с която да вдигна и изравня нивото на 2-3 помещения с 30 до 50 мм. Ако намериш каталог на Кнауф ще видиш много хубави неща, но колко от тях се предлагат е много трудно да се каже. Тия изнасят 95% от продукцията си и въобще не се интересуват за българския пазар.
Методи - специалист
nikolovvd,
Благодаря за информацията.
Системата, която съм замислил се дължи на факта, че при мен е гредоред с циментова замазка и налепен мрамор от предишната собственичка. Мрамора е залепен, колкото да се каже, че нещо е направено. В стите има денивелация от около 10 мм. Мраморните плочи не са нивелирани една спрямо друга и на места е на вълни. Е, за някои това може да не е проблем, но аз лично не харесвам камък в къщи. Ако направя, както ме посъветва мой познат да използвам саморазливна замазка, после фибран, и финишно покритие, отиде та се невиде зимата. Не желая мокри процеси повече в къщи. Не искам и да утежнявам кострукцията с бетони и замазки.
Много мислих и след експеримент с малка плоскост разбрах, че моя вариант на нивелиране няма да проработи поради следните причини:
- трудна нивелация;
- невъзможност да застопоря краката за пода, за да натягам, където е необходимо без да се притеснявам, че съседните крачета няма да увиснат във въздуха.
Между другото, таваните ги обших с ламперия миналата година по системата на руснаците, без да зная, че има такова нещо, със набивни анкери и шпилки. Стана отлично. Няма такъв кеф. Нивелира се до милиметър. Сигурно ще мина на този вариант и за пода.
Тази замазка, която си решил няма ли да утежни конструкцията излишно?
nikolovvd - майстор
Първо ще се посъветвам със строителен инженер по няколко въпроса.
1. Замазка или плоча?
2. Трябва ли да махна дъските за плоча?
3. Има ли нужда от допълнителни греди от стоманен профил Н или П?
Иначе така на своя глава не смея да правя експерименти, които може да ми струват скъпо.
  • 1
  • 2

Тема "Изправяне на под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: