Много интересна и все по-често дискутирана тема.
cybersas - специалист
Прикачен файл:
bania.jpg
Wanna be
bania.jpg (85.96 KиБ) Видяна 3732 пъти
Привет на всички. Имам едно такова питане. На чертежчето по-горе в червено е частта от банята, която искам да повдигна с 30 см - около 8,5 м2 площ. Но! Жълтото е една хидромасажна вана с обем 250 л.

Банята е на втория етаж отгоре на всичко. Някой има ли идея как да го реализирам? Повдигнатата част трябва да е с плочки? За да е леко си мисля някакво оребряване с итонг примерно - в дупките - някакъв пълнеж - перлит да речем и отгоре една замазка армирана, но тънка - да не тежи много, че и ваната и повдигането - да не паднем в кухнята дето е отдолу.

Всякакви идеи са добре дошли. Благодаря предварително.
zandana - напреднал
По не ясно питане не съм срещал до сега. :sad: ''Бъдеща баня'', но явно не от нула помещение/втория етаж/ и какви дупки и перлити , 250 литра - ала бала?Астор и мистър Сенко ще помогнат.
jekasus - майстор
Като не си разбрал, що пишеш?
cybersas - специалист
zandana написа:
По не ясно питане не съм срещал до сега. :sad: ''Бъдеща баня'', но явно не от нула помещение/втория етаж/ и какви дупки и перлити , 250 литра - ала бала?Астор и мистър Сенко ще помогнат.
Кое е неясно? Помещение на почти груб строеж с тези размери, на ет.2. Ще става баня. Иска се червената площ да е повдигната спрямо останалата с 30 см. Повдигането трябва да е масивно, защото ще има вана с 250 л. обем, т.е. толкова тежест. В същото време ми се ще да е леко и искам съвет.
VLADO66 - майстор
Пети през метър и плоча 10см с оставащ кофраж.Армировка мрежа 10/10 или12/12 око фи 6мм.
cybersas - специалист
VLADO66 написа:
Пети през метър и плоча 10см с оставащ кофраж.Армировка мрежа 10/10 или12/12 око фи 6мм.
Много тежко така май? А ако го изпълня с перлит пък ще е слабо?
VLADO66 - майстор
При положение че отдолу няма да има 8-10 см. замазка това натоварване в повече епренебрежимо.
jekasus - майстор
Владо, понамали малко. :-D Американците биха го направили с дървена конструкция и с по един пласт ОСБ и циментфазер.
VLADO66 - майстор
Мислих по твоя вариант, но възниква въпроса с вибрации,хидроизолации,импрегниране и укрепване, пък и аз не бих си сложил дървен подиум в банята.
jekasus - майстор
Онзи ден отворих корито на една душ-кабина, монтирана от мен преди три години, имаше проблем с теча.
Отдолу беше сухо като в Сахара. Проблема се оказа друг, не мой :-D Иначе красиво затворих интервенция :-D (туй е за влагата под коритата и дали дървото ще има допир до влагата)
Изображение
За вибрации и качество на дървения материал в БГ ще се съглася, може би ще има проблеми.
За хидроизолация - нищо различно от баните с гипскартона, все пак е баня, а не басейн.
Но основно - 100 мм бетон е като мавзолея на Димитров, нема събаряне :lol:
Но и този вариант може да се направи по-лек - на принципа на хурди
Изображение

Тема "Повдигане на част от под в бъдеща баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: