• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Тани - модератор
Стефане , в много голяма грешка си ( което не вярвам да учуди някого , който те познава) Леонардо не може да смогне с банките на които е подизпълнител и ако си забелязал отказва обектите предложени му във форума! Аз не вярвам , че някой от Карлово и Сопот чете този форум , за да си търся каквито и да било клиенти тук . Напротив - аз пращам клиентите си във форума!

А сега по темата
Хидроизолацията в моя случай се явява нещо междинно, тъй като няма причина да е външна.
Това в червеното кой го твърди?
BayDragoy - помощник
Здравейте и благодаря за бързата реакция :) Само исках да уточня че къщата е тухлена, т.е. и стените на въпросното помещение са от този манериал, а не от камък или бетон. Вчера говорих с мой приятел и той изказа мнение, че е най-добре да се направи зцялостна изолация на сградата (т.е. дренаж и външна изолация на цялата сграда). Аз обаче нямам нито толкова време, нито толкова средства :? Иначе и аз си мисля че външна изолация е най-доброто решение ... но да видим някой дали ще излезе с идея за решаване на проблема без копане на траншей около цялата къща :razz:
Тани - модератор
Това с тухлена основа заровена 1.5 метра в земята направо ме хвърли в размисъл!
Ако ще я продаваш - решения много! Но са временни и ще се наложи да правиш един и същ ремонт отново и отново ( нещо като във сериала Day break - препоръчвам го на който не го е гледал ) през определен период от време. Затова , ако мислиш ти да ползваш помещението - по-добре изчакай подходящото време когато ще можеш да отделиш необходимите време и средства за външна хидроизолация .
Стефан - майстор
BayDragoy написа:
....исках да уточня че къщата е тухлена, т.е. и стените на въпросното помещение са от този манериал, а не от камък или бетон. .....
Това направо ме учуди - основи от тухла, при тая влага. :?
Разбира се, че външна хидроизолация, с дренажна система е най-добре. Аз само се опитах да предложа най-евтиния начин за хидроизолация, с някакво междинно спиране на влагата в помещението. Определено знаех, че ще се хванете, и ще ме захапете.
  • 1
  • 2

Тема "Търся съвет за под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: