• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
torbalan - Дървен философ
В такъв случай аз бих предложил следното:

1. Маха се стария паркет.
2. Оглеждат се гредите.
3. Ако отговарят на това, което Chefo77 е писал по-горе, върху тях на кръст се прави нова скара от гредички с подходяща дебелина (нали ниво се гони) през около 30 см.
4. Върху новата скара се редят плоскостите.
5. Върху плоскостите се реди новия паркет, като се лепи с лепило за паркет.

Изглежда ми правдоподобно, като конструкция и няма да е безумно скъпо.
Chefo77 - майстор
Торбалане, вторият ти пост ми харесва повече. Само като се открият греди се проверяват, дюбелират се където се налага и като се нареди кръстосаната скара, се насипва ... керамзит да речем. Плоскостите - могат да са на 1 слой 21 или 22 мм или пък 2 слоя 9-11 мм на кръст. Дотук всичко е сухо. Чак паркета се лепи с лепило.
А относно първия ти пост ... представи си как махаш 4-5 см греди заедно със сгурията и насипваш 10 см бетон. Или 5 см бетон. Армиран, разбира се. Представи си как ще се отрази това върху здравината на плочата на СТАРАТА сграда и помисли колко време ще съхне това ...
parketmilanov - специалист
предполагам че торбалан е имал точно това предвид,всичко се изхвърля и чак така бетон,нооо както правилно сте разбрали поне 10месеца самостоятелно съхнене след това .иначе горе долу това е махане паркет ,проверка греди ,слагане осб до постигане на желано ниво и така.има и още един вариант ,но той е временен и без големи адмирации и гаранции ,но пък евтин не се маха паркета ,дупки 10мм -пяна полиуретанова и на местата които скърцат се слага по малко и се затиска ..след 12 часа проверка и пак същата операция до постигане на нескърцаща настилка ,след което циклене фугиране и лакиране ,това е в само в случаите че бюджета е твърде скромен , а времето е кратко и клонящо към нула.иначе скърцането се скрива поне за година ,две./пробвано неколкократно/но всеки си знае възможности и времето за което трябва да се направи ремонта.а по повод цените на монтажите на паркетите ,колегата съфорумник .има и цени които много ще му харесат./но предполагам както се е убедил и надявам се да не се убеждава от личен опит .а цените на паркетните услуги в България между впрочем цена качество са над 50% по ниски спрямо тези от европата.а ползваните машини и умения са съвършено еднакви .Да съзнавам че и тези цени са твърде високо за постоянно обедняващата ни нация ,но падне ли цената на добър майстор и качеството веднага се променя./доказан факт/поздрави и успехи с това начинание ...пък после показвай снимки на целия процес....
Б.Миланов
Благодаря, г-н Миланов.
Точно заради съхненето вариантът на Торбалан е неприложим. Мокрите дейности са приключена тема, вариантът на колегата ви с изриване на всичко и после сухо полагане не е вариант (освен ако не знае начин за изриване на подобен пълнеж без да се омаже всичко и да ни върне в първи клас с всичко, направено до момента). За цените - писал съм грубите ни калкулации на труд и материали (лепилото и осб са най-сериозната цифра, а не трудът. Ценя чуждата работа, така както ценя и моята си).
Още веднъж благодаря. Вече имам доста по-ясна визия за това какво ме чака.
Хубав и ползотворен ден желая!
parketmilanov - специалист
може би моят отговор не бе съвсем коректен но за жалост покупката на един паркет е само половината от инвестицията........а по повод цени на лепила и осб ..има и по-бюджетни варианти .стига човек да знае къде да попита :)поздрави и успешен ремонт.....
baretata_7_62 - специалист
Здравейте, имам почти подобен проблем със дюшеме върху згур. Основния ми проблем е не само че скърца дюшемето а и че се чува прекалено силно от долната стая както и обратно от долу се чува много малко по високият говор, става въпрос за къща. Под дюшемето има между 15 и 20см згур след това е плоча. Идеята ми е да махна дюшемето и да сложа каменна вата от тези по плътните за подове, върху нея гипсфазер и от горе ламинат. Целта е да има по добра звукоизолация и да има свеж и не скърцащ паркет. Въпроса е какво ще кажете за този вариант и има ли по добър. Като постоянно се чудя тази згур, има ли някакво положително влиание, освен да отхвърля обем. За топлойзолация не се коментира, защото долната стая е по отопляема и има бебе и тн. Основното което ме мъчи е звукоизолация, оптимални врианти на средства и постигнати резултати. Стаята е 15кв. м. като плочата от долу май е от по тънките стандарти. До сега съм намерил един вариант за каменна вата с плътност 90кг.на м3 със дебелина 5см, размер 0.6 х 1.0 метра, цена 6,5лв на платно. Ако не е достатъчна или има по добри варианти, моля споделете. Ще се радвам на идей или одобрението на моята. :?
  • 1
  • 2

Тема "Отново за скърцащи паркети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: