Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте,
Опитах се да изчета доста от темите тук,свързани с моя проблем,но до крайно решение така и не стигнах.
Моля за малко помощ и съвет за следното:
Имам усвоена тераса в която се помещава кухнята.
Сега правя ремонт в нея и се налага да повдигна нивото с 5 см.
Пода е теракот.Не ми се разбива и не ми се прави бетонова замаска(цимен и пясък)и въпроса ми е как точно да постъпя:

Върху сегашните плочки,трябва ли да сложа фибран(за да го изолирам и от към топлина) или може и само с гипсофазер?
моята идея беше да положа фибран+гипсофазер+теракот-в този случай каква последователност от към замаски и шпакловкитрябва да гоня?
с лепило ли да лепя фибрана?
след фибрана да правя ли замаска?

Много съм объркан от всички статии и филмчета и ще се радвам на адекватни решения.
Благодаря ви предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
картон е за стена, фибран е меко, няма причина да разбиваш/махаш, след като искаш да Вдигаш ниво
ако крайното покритие ще е плочки, трябва армирана замаЗка. ако ще е дщшеме или ламинат, може и на "фибран" да останеш
и тея 5см до крайно покритие ли са или с него?
5 см е крайна цел.Възможно е и още 1см няма де ми е проблем.
Въпроса е върху плочките директно ли трябва да направя тази армирана замаска?
Демек без фибран и гипсофазер?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
можеш фибран" да сложиш, но въру него задължително замазка инак ти се пукат и чупят плочките. покажи ми къде изобщо си срещал гипсфазер на под, да не стоя така проста
И
КАКВО щЕ ТИ Е КРАЙНОТО ПОКРИТИЕ????
VLADO66 - майстор
Ето ти гипсфазер за под http://www.misiamoiatdom.com/98-%D0%B8% ... 0%BE%D0%B4 да не си седиш проста :wink:
VLADO66 написа:
Ето ти гипсфазер за под http://www.misiamoiatdom.com/98-%D0%B8% ... 0%BE%D0%B4 да не си седиш проста :wink:
Ей точно от този филм го видях.И аз искам с такъв гипсофазер да го направя но преди това върху старите плочки да залепя примерно 2 или 3 см фибран.
Крайното покритие ще бъде пак плочки.
VLADO66 - майстор
Лепиш фибрана за плочките и гипсфазера/2 пласта с разминати фуги/ с пяна за ТИ.Двата пласта фазер ги хващаш обилно с рапидки/видии/
VLADO66 написа:
Лепиш фибрана за плочките и гипсфазера/2 пласта с разминати фуги/ с пяна за ТИ.Двата пласта фазер ги хващаш обилно с рапидки/видии/
Супер точен отговор.
Благодаря.

Тема "Фибран+гипсофазер върху теракот?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: