Много интересна и все по-често дискутирана тема.
svetozar - напреднал
Моля за идея как да реша проблема с паркета ! Става въпрос за 3 стаи около 70кв/м . Паркета е накован върху черно дюшеме и много скърца,иначе е доста запазен. След консултации с майстори разбрах че начина е махане на паркета, замазка , пренареждане и лепене . ОК обаче недостатъците са: при махането паркета давал фира 50 % после тежките мебели трябва да се местят от стая в стая , съхнене на замазката т.е. поетапно ще отнеме мн.време , да не говорим че на места замазката трябва да е 10-15 см. Искам да опитам с някъкво впръскване под паркета / твърдят че ставало със строителна пяна/ след което притягане ,циклене и лакиране.Моля за идеи за пяна или някъква смес която може да реши дори и частично проблема. Благодаря !
Последна промяна от svetozar на чет окт 18, 2012 2:44 pm, променено общо 1 път.
petkomz - специалист
Аз имах същия проблем и го реших като поставих ламинат, но преди това фугирах стария паркет с кит за дърво там където скърцаше най-много. Учудващо и за мен скърцането изчезна! Не знам дали си мислил за ламинат, но реших да споделя!
svetozar - напреднал
Единствения проблем при ламината е страха да бастисам хубавия паркет ! :cry:
Mисля да пробвам дупчене и полиуретанова пяна, ако не се получи отивам на вариант ламинат или замазка , фибран-мибран , нов под . Мале. мале #-o
petkomz - специалист
С пяната внимавай, тя се разширява много и да не надигнеш паркета! Мисля че тези за пистолети се разширяват по-малко но пак внимавай!
galin56 - специалист
Според мен не си заслужава при такъв паркет да го похлупваш с ламинат. Аз си купих наскоро жилище което ремонтирам в момента и има в 2-те спални и хола около 50кв. паркет. Реден е преди 25г. сигурно. Отгоре се е позахабил, на места потропва и скърца, отворили са се и фуги тук там, но е дебел около 3см и е изсъхнал за тия години перфектно, а ламината е 6-8 мм и не може въобще да се сравни усещането за истински паркет. Затова като стигна до паркета мисля да викна паркетаджия и за 10-на лв. на квадрат да му направи един вид "основен" ремонт. Циклене, фугиране, на места ако се налага и наместване/пренареждане и две ръце лак отгоре и да стане не като нов, а направо нов. Така,че търси си паркетаджия да го поправи. Това е моят съвет.
svetozar - напреднал
galin56 написа:
Според мен не си заслужава при такъв паркет да го похлупваш с ламинат. Аз си купих наскоро жилище което ремонтирам в момента и има в 2-те спални и хола около 50кв. паркет. Реден е преди 25г. сигурно. Отгоре се е позахабил, на места потропва и скърца, отворили са се и фуги тук там, но е дебел около 3см и е изсъхнал за тия години перфектно, а ламината е 6-8 мм и не може въобще да се сравни усещането за истински паркет. Затова като стигна до паркета мисля да викна паркетаджия и за 10-на лв. на квадрат да му направи един вид "основен" ремонт. Циклене, фугиране, на места ако се налага и наместване/пренареждане и две ръце лак отгоре и да стане не като нов, а направо нов. Така,че търси си паркетаджия да го поправи. Това е моят съвет.
Благодаря ама май още не се е родил такъв паркетаджия ! Боря се вече 2ра седмица и слушам една и съща песен :cry:
Chefo77 - майстор
Ами, приятелю, няма как да чуеш друга песен.
Да обобщим какво искаш:

1: Да спре паркета да скърца;
2: Да се пристегне или
3: Да се скрият всички фуги;
4: Да се освежи целия, но това да стане като
5: Мебелите останат в стаята. И разбира се,
6: От всички операции да не те заболи главата от разходи.

НЯМА КАК ДА СТАНЕ. Трябва/т компромис/и.
Да, можеш да го надупчиш и да впръскаш нещо на полиуретанова основа. Въпрос на избор е дали това да е пистолетна пяна или течна (D4). В първия случай ще излезе по-евтино, но ще трябва да го надупчиш със свредло минимум 6 мм, след което да чистиш фуги като откачен. Освен това пяната в пистолетен вид не е предназначена да поема такива натоварвания, рано или късно ще слегне. Във втория вариант дупките ще са по-малки, но пък повече и пяната е по-скъпа. И в двата случая притягането (ако го има) трябва да е преди "запенването", мисля че е логично защо.

Само да попитам, колкото и лаишки да звучи - какво означава "черно дюшеме"? Защото ако е това, което предполагам - гредоред - това означава, че паркетът е кован, което изключва варианта причукване. А между гредите какво има - сгурия?
svetozar - напреднал
Chefo77 написа:
Ами, приятелю, няма как да чуеш друга песен.
Да обобщим какво искаш:

1: Да спре паркета да скърца;
2: Да се пристегне или
3: Да се скрият всички фуги;
4: Да се освежи целия, но това да стане като
5: Мебелите останат в стаята. И разбира се,
6: От всички операции да не те заболи главата от разходи.

НЯМА КАК ДА СТАНЕ. Трябва/т компромис/и.
Да, можеш да го надупчиш и да впръскаш нещо на полиуретанова основа. Въпрос на избор е дали това да е пистолетна пяна или течна (D4). В първия случай ще излезе по-евтино, но ще трябва да го надупчиш със свредло минимум 6 мм, след което да чистиш фуги като откачен. Освен това пяната в пистолетен вид не е предназначена да поема такива натоварвания, рано или късно ще слегне. Във втория вариант дупките ще са по-малки, но пък повече и пяната е по-скъпа. И в двата случая притягането (ако го има) трябва да е преди "запенването", мисля че е логично защо.

Само да попитам, колкото и лаишки да звучи - какво означава "черно дюшеме"? Защото ако е това, което предполагам - гредоред - това означава, че паркетът е кован, което изключва варианта причукване. А между гредите какво има - сгурия?
Човече направо си жесток ! Аз , не съм професионалист ! Искам да си реша проблема със скърцането !
1 Паркета е кован
2 След като е кован значи в дървен под / скара /под него ( незнам как се нарича този 2ри под черно , или бембено дюшеме)но не и гредоред . Има си плоча / бетон / а за сгурия незнам още не съм се научил да виждам през паркет.
3 Фуги няма / на визия изглежда перфектно , само да не ходиш по него щот ще оглушееш /
4и5 . Благодаря за последното инфо точно заради него съм отворил тази тема
svetozar - напреднал
Решено с пяна ! Около 12 флакона на стая - само пукаше кат луд , но не се наду :lol:
Chefo77 - майстор
Браво!
Надявам се, че си използвал пяна с достатъчна здравина, не най-евтината на пазара :)

Тема "Проблем с подпаркетното пространство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: