Много интересна и все по-често дискутирана тема.
rgadzhev - специалист
Имам 4 стъпала от бетон, които искам да облека в ламинат, някой знае ли точно технологията за това /трябва ли да се грундират с нещо и какво лепило да използвам/?
Предварително благодаря!
v_tan - специалист
правил съм такова нещо вкъщи. Не ми се даваха пари за масивни дървени стъпала, та подходих по следния начин.
Понеже стъпалото (при мен едно) беше криво, първо го изравних с гипсово лепило. имах останало!
Стъпалото е полукръг, обаче зле направен, затова изрязах де сглобени парчета ламиниран паркет в перфектна (почти) полукръгла форма и след изсъхване на гипсовото лепило ги залепих с монтажно лепило. След залепване ги ползвах като водач и шпакловах и попълних челото отпред, така че да е с една нормална обла повърхност. Стъпалото се ползва ежедневно вече 6 години и не се е разлепило.
ето и една снимка.
Прикачен файл:
IMG_20121020_095919.jpg
parketmilanov - специалист
мерене,чертане,пак мерене,пак чертане,кроене и лепиш с полиуретан
от онези 600 грамовите където за краткост им викат салами.
пистолета е 20 -50лв но можеш да го вземеш от приятел
а може и без .режеш и с малка шпакла разнасяш лепилото по стъпалото
ПС.преди това измий хубаво стълбите с вода а след това обесмасли с кореселин или ацетон
става бързо лесно и най-вече-здраво.
поздрави
rgadzhev - специалист
Благодаря за отговорите! Не трябва ли да се грундират с някакъв грунд, ще залепни ли този полиуретан директно за бетона? Препоръчайте ми някаква марка полиуретаново лепило на салам.
VLADO66 - майстор
rgadzhev написа:
Благодаря за отговорите! Не трябва ли да се грундират с някакъв грунд, ще залепни ли този полиуретан директно за бетона? Препоръчайте ми някаква марка полиуретаново лепило на салам.
Лепил съм с тези http://maxim.bg/bg/products/index/c:%D1 ... 1%82%D0%B8 гранитогрес върху метални стъпала и няма мърдане.Бетона трябва да е здрав и обезпрашен/измит/

Тема "Лепене на ламинат върху стълби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: